При концентрації природного газу в повітрі приблизно 5-15% при контакті з вогнем можуть відбуватися вибухи

31 травня 2016

На дільницях експлуатації газових мереж та газорозподільних пунктів Мостиської, Старосамбірської та Турківської районних служб Самбірського управління по експлуатації газового господарства ПАТ «Львівгаз» ще раз проаналізували причини аварійності газу в побуті.

Семінар провів головний державний інспектор відділу нагляду на виробництві і на об’єктах підвищеної небезпеки ГУ Держпраці у Львівській області Роман Лопушанський.     

Під час семінару проаналізовано заходи щодо дотримання безпечних умов праці при експлуатації газових мереж та ГРП у Мостиському, Старосамбірському та Турківському районах, враховуючи існуючі вимоги законодавчих та нормативно – правових актів. Фахівцем  акцентовано увагу на проведенні періодичних навчань, інструктажів та перевірки знань з охорони праці. Детально обговорено причини та обставини нещасних випадків в галузі, надано консультації щодо організації функціонування системи управління охороною.

Зокрема, Роман Лопушанський нагадав відповідальним працівникам районних служб основні фізико-хімічні властивості та вимоги безпеки при роботі з природним газом. «Для того, щоб визначити витік газу, до нього в малих кількостях додаються так звані одоранти або речовини, які мають різкий і досить неприємних запах: наприклад, тіоли, серед яких провідне місце займає етилмеркаптан. При певній концентрації природного газу в повітрі (приблизно 5-15%) при контакті з вогнем (іскрою) можуть відбуватися вибухи», – зазначив державний інспекор.

Як приклад злочинного нехтування основними вимогами правил безпеки під час експлуатації систем газопостачання, фахівець Держпраці констатував факт вибуху у Болехівській центральній міській лікарні Долинського району Івано-Франківської області. Нещасний випадок стався 11 липня 2008 року внаслідок витоку газу із підвідного підземного газопроводу низького тиску та проникнення його в підвальне приміщення корпусу терапевтичного відділення лікарні у момент  включення слюсарем-сантехніком насосу для подачі води.  У результаті – 2 пацієнти загинули і 8 травмовано, в тому числі 3 працівники цього лікувального закладу.