У Львівському регіональному відділенні «Амік-Україна» відбувся семінар щодо безпеки на АЗС та АГЗС

24 квітня 2017

Про останні зміни у законодавстві, що стосуються охорони праці йшлося  під час семінару у Львівському регіональному відділенні  П.І.І. «Амік-Україна», який відбувся 20 квітня.

Cемінар провів головний державний інспектор відділу  нагляду на  виробництві і на об’єктах підвищеної небезпеки Управління нагляду в промисловості  і на об’єктах підвищеної небезпеки  ГУ Держпраці у Львівській області  Ярослав Файчак.

Під час наради розглядалися питання підвищення рівня безпеки при експлуатації об’єктів заправлення автотранспорту пальним, зокрема щодо посилення відомчого нагляду за чітким дотриманням вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів про охорону праці та з безпечного виконання будь-яких робіт, розроблення додаткових організаційно-технічних заходів для зниження ризиків виникнення аварійних ситуацій і аварій, а також профілактики виробничого травматизму.

Начальникам АЗС і АГЗС рекомендовано дотримуватися самим і встановити жорсткий контроль за виконанням підлеглими вимоги дбати про особисту безпеку і здоров’я, а також про безпеку і здоров’я оточуючих людей в процесі виконання будь-яких робіт чи під час перебування на території підприємства; знати і виконувати вимоги нормативно-правових актів з охорони праці, правила поводження з машинами, механізмами, устаткуванням та іншими засобами виробництва, суворо дотримуватися Правил внутрішнього трудового розпорядку, виконувати тільки ту роботу, яка передбачена виробничою інструкцією; під час виконання трудових обов’язків спостерігати за діями як інших працівників об’єкту, так і клієнтів чи працівників сторонніх організацій, рішуче зупиняти навіть найменші прояви порушень виробничої дисципліни чи установленого на підприємстві порядку.

На об’єктах, що експлуатуються без відеоспостереження, персоналу рекомендовано ввести у практику щогодинний огляд території, резервуарного парку й устаткування на предмет виявлення сторонніх предметів.

Начальникам і операторам АГЗС, на яких здійснюється реалізація зрідженого вуглеводневого газу (ЗВГ), слід посилити контроль за недопущенням підлеглими спроб заправки балонів зрідженого газу «пропан –бутан» для побутових потреб й знятих з автотранспортної техніки тощо. Під час наради розглядалися причини виникнення і наслідки нещасних випадків й аварій на автозаправних станціях.

На семінарі йшлося і про підготовку та проведення  заходів на підприємстві з нагоди відзначення Всесвітнього дня охорони праці. Зокрема, Ярослав Файчак  ознайомив присутніх з інформацією про те,  що за ініціативи Міжнародної організації праці (МОП) з метою привернення уваги світової спільноти до питань охорони праці та смертності працівників на робочому місці щорічно 28 квітня, починаючи з 2002 року, понад 100 країн світу відзначають Всесвітній день охорони праці. Наша держава підтримала цю ініціативу і відповідно до Указу Президента визначила 28 квітня як День охорони праці в Україні.

Регіональний менеджер  Львівського регіонального відділення  П.І.І «Амік -Україна» Ігор  Юрас  зазначив, що на підприємстві постійно проводиться робота з покращення технічного стану об’єктів, а також умов праці й підвищення рівня промислової безпеки, зокрема, на всіх об’єктах підприємства запроваджено сучасні комп’ютерні системи обліку руху пального, що значно спростили документообіг, пересувні вогнегасники захищені спеціальними чохлами, на багатьох об’єктах Відділення поновлене тверде асфальтове покриття.На підприємстві загалом запроваджено План додаткових заходів для безаварійного та безпечного функціонування об’єктів.