У Львові під час круглого столу обговорили питання реалізації пільг для учасників АТО

03 квітня 2017

У п’ятницю, 31 березня, за участі начальника відділу з питань додержання законодавства застрахованих осіб, працевлаштування інвалідів, з питань дитячої праці та інших нормативно правових актів ГУ Держпраці у Львівській області Любові Лєсної  відбувся круглий стіл щодо вирішення у правовий спосіб  проблем отримання та користування пільгами учасників АТО.

Захід організували в рамках правопросвітницької акції «День учасника АТО», яка проводиться з ініціативи Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги  у Львівській області.

Любов Лєсна ознайомила присутніх із завданням ГУ Держпраці у контексті захисту трудових прав наших захисників.

Передусім, фахівець ГУ Держпраці  наголосила, що на сьогодні  за всіма мобілізованими працівниками, як призваними на військову службу на особливий період, так і прийнятими за контрактом, на строк до закінчення особливого періоду або до дня фактичної демобілізації, зберігаються місце роботи, посада і   середній заробіток. Ці  законодавчі норми стосуються усіх підприємств без винятку, зокрема і приватних.

При цьому фахівець ГУ Держпраці поінформувала, що у законодавстві передбачена 5% квота від середньооблікової чисельності штатних працівників для працевлаштування учасників АТО. Окрім цього, для учасників АТО передбачена додаткова щорічна  відпустка зі збереженням заробітної плати на 14 календарних днів на рік.

Серед іншого, вона повідомила про відповідальність, яка передбачена за порушення трудових прав учасників АТО.

Для  отримання консультацій Любов Лєсна закликала звертатися до громадської приймальні ГУ Держпраці. Окрім цього, вона повідомила, що фахівці ГУ Держпраці консультують  військовослужбовців у Єдиному вікні для учасників АТО при Львівському обласному госпіталі інвалідів війни та репресованих ім. Ю. Липи.

«Ми надаємо консультації учасникам АТО, більше того, на такі звернення реагуємо першочергово. ГУ Держпраці розглядає також звернення від родичів призовника чи учасника АТО »,- розповіла вона.

Окрім цього, під час круглого столу присутні обговорили  механізми виділення та розподілу земельних ділянок  та квартир учасникам АТО. Також учасники заходу  поспілкувалися щодо реалізації прав на пільги під час проїзду у громадському транспорті області.