Вимоги щодо оплати праці не нижче мінімального рівня діють щодо кожного працівника, незалежно від стажу, освіти та особливостей роботи

30 травня 2017

Днями у Самборі  за участі головного державного інспектора ГУ Держпраці у Львівській області Мирона Лизана  відбулося засідання комісії з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення.

Під час засідання  були присутні суб’єкти господарської діяльності, які проводили нарахування заробітної плати працівникам у березні 2017 року менше 3200 грн.

Фахівець ГУ Держпраці  звернув увагу на дотриманні керівниками установ законодавства про працю, недопущення виплати заробітної плати меншому законодавчо встановленого рівня, розповів  про зміни в законодавстві про працю.

Наголосив на тому, що підвищення розміру мінімальної заробітної плати не може бути підставою для переведення працівника на неповний робочий час чи звільнення працівника.

«Вимоги щодо оплати праці не нижче мінімального рівня діють щодо кожного працівника, незалежно від стажу роботи, освіти та особливостей роботи. У разі недотримання норм чинного законодавства про працю, кожен роботодавець ризикує нести адміністративну відповідальність»,- сказав Мирон  Лизан.

При цьому зазначив, що він та інші фахівці Головного управління Держпраці завжди готові надати консультації, роз’яснення з питань застосування законодавства про працю та про зміни в законодавстві, щоб попередити порушення

Опісля відбулося виїзне засідання комісії у ДЗ «Вузлова лікарня станції Самбір ДТГО» Львівська залізниця.