Сокальському підприємству заборонили виконувати роботи та експлуатувати обладнання, які можуть нести загрозу для працівників

28 серпня 2019

Інспектори ГУ Держпраці у Львівській області перевірили дотримання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки  у Приватному підприємстві «Гові». Перевірка відбулася згідно плану, затвердженого на 2019 рік.

Підприємство здійснює діяльність у селі Жужеляни, що на Сокальщині. Основним видом його діяльності є вирощування зернових, бобових культур та розведення свійської птиці (курей).   

Загалом на підприємстві працює 41 особа, з них 8 працівників зайняті на роботах підвищеної небезпеки. На балансовому обліку товариства знаходяться 3 колісних трактори і 2 (комбайни).

Перевіркою охоплено основні виробничі підрозділи підприємства: інкубаторний цех, ремонтно-механічну майстерню, трансформаторну підстанцію, свердловину підземних прісних вод.

Під час інспекції виявлено 35 порушень вимог правил і норм охорони праці. Зокрема держінспектори встановили, що підприємство експлуатує устаткування напругою понад 1000 В, а саме трансформаторну підстанцію ТП-235, без отриманого дозволу Держпраці. Також цьому устаткованню не проведено профілактичних випробувань.

Відсутній  паспорт свердловини підземних прісних вод розташованої на території підприємства.

Окрім цього нехтують на підприємстві і навчанням з охорони праці. Керівник, трактористи та водії транспортних засобів господарства не пройшли навчань і перевірку знань з питань  охорони праці. Не призначено на підприємстві відповідальну особу, яка виконувала б функції служби охорони праці.

Слід відзначити, що 40% порушень з охорони праці було усунено підприємством ще у ході проведення перевірки.

Однак, не усунено низку інших порушень, які можуть нести загрозу життю і здоров’ю працівників. Відтак, фахівці Держпраці зобов’язали  підприємство зупинити експлуатацію трансформаторної підстанції, роботи у діючих  електроустановках, а також керування тракторами та автотранспортними засобами працівникам, які не пройшли спецнавчання з питань охорони праці.

Керівнику господарства видано  припис на усунення усіх порушень з охорони праці. За допущені порушення на двох посадових осіб накладено адміністративні стягнення у вигляді штрафів.