Спеціальна комісія ГУ Держпраці у Львівській області завершила розслідування нещасного випадку з муляром ПП «КФ ГРУП»
10 жовтня 2019Комісія, утворена наказом Головного управління Держпраці у Львівській області, завершила спеціальне розслідування нещасного випадку, що стався 5 червня 2019 р. з муляром ПП «КФ ГРУП».
Випадок трапився на території будівельного майданчика у
с. Пасіки Зубрицькі Львівської області.
Встановлено, що 5 червня 2019 р. після закінчення робочого дня на будівельний майданчик привезли плити (панелі) перекриття, які необхідно було розвантажити. Головний інженер підприємства – керівник робіт, залучив 3-х працівників (муляра, бруківника та машиніста крана), які повинні були розвантажити плити. Розвантаження плит проводилось за допомогою крана стрілового самохідного гусеничного дизель-електричного ДЭК-251, який належить ПП «КФ ГРУП». Двоє працівників і головний інженер стропили панелі на машині і складали їх на визначене місце.
Чотири панелі розвантажили і склали в стопку. Під час розвантаження п’ятої панелі та її розвертання і вирівнювання, керівник робіт побачив муляра, який лежав на землі і на голові якого була кров. Керівник робіт негайно припинив роботу крана. На місце нещасного випадку було викликано швидку медичну допомогу. Лікарі госпіталізували потерпілого муляра у лікарню з діагнозом важка поєднана відкрита черепно-мозкова травма. На сьогодні працівник проходить реабілітацію після нещасного випадку.
Комісія дійшла висновку, що система управління охороною праці на підприємстві діє не ефективно. На підприємстві відсутні затверджені плани роботи з охорони праці. Приписи, особою, яка виконує функції служби охорони праці на підприємстві не видавались. Потерпілий муляр допущений до виконання робіт з підвищеною небезпекою без медичного огляду, професійного добору, без спецодягу, спецвзуття та засобів індивідуального захисту. Не проводяться цільові інструктажі при залученні працівників до виконання робіт, не передбачених безпосередніми обов’язками працівників, так, з потерпілим не проведено цільовий інструктаж перед залученням його до вантажно-розвантажувальних робіт з допомогою крана. Атестація робочих місць у ПП «КФ Груп» не проводилась.
Комісія зі спеціального розслідування нещасного випадку дійшла висновку, що цей нещасний випадок пов’язаний з виробництвом.
Під час розслідування встановлено, що до нещасного випадку призвели дії або бездіяльність трьох осіб.
Так, головний інженер – як особа відповідальна за проведення робіт щодо безпечного переміщення вантажів вантажопідіймальними кранами і машинами та забезпечення безпеки праці при виконанні вантажно-розвантажувальних та стропальних робіт не забезпечив належну організацію вантажно-розвантажувальних робіт з використанням підіймально-транспортних машин – крана стрілового самохідного гусеничного дизель-електричного ДЭК-251;
Машиніст гусеничного крану – під час виконання вантажно-розвантажувальних робіт не виконав вимоги Інструкції з охорони праці, де зазначається, що, якщо для стропування вантажів призначені робітники, які не мають посвідчення стропальника, то машиніст не повинен ставати до роботи.
Потерпілий муляр – не подбав про особисту безпеку і здоров’я, виконуючи вантажно-розвантажувальні роботи.
Відтак члени комісії зі спеціального розслідування нещасного випадку запропонували ПП «КФ ГРУП» низку заходів, які допоможуть запобігти аналогічним нещасним випадкам у майбутньому.
До слова, на сьогодні щодо цього випадку проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні.
За порушення встановленого терміну повідомлення Головному управлінню Держпраці у Львівській області про нещасний випадок на виробництві, директора притягнуто до адміністративної відповідальності.