Суд підтримав позицію ГУ Держпраці щодо заборони автомобільного крана, який створює загрозу життю та здоров’ю людям

11 травня 2018

Львівський окружний адміністративний суд вирішив задовольнити повністю позовну заяву ГУ Держпраці у Львівській області до міського комунального підприємства «Золочівводоканал» щодо заборони  експлуатації  автомобільного крана, який створює загрозу   життю та здоров’ю людям.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що в результаті проведеної перевірки були виявлені факти порушення вимог чинних нормативно – правових актів з охорони праці, які створюють загрозу життю та здоров’ю працівників  Міського комунального підприємства  «Золочівводоканал» і які не були своєчасно усунені на момент проведення позапланової перевірки.

Зокрема,  під час контрольного заходу було встановлено, що на автомобільному крані КС-3575 А  не працюють обмежники робочих рухів для автоматичної зупинки (прилади безпеки).

Водночас  не проведено позачерговий технічний огляд автомобільного крана після закінчення граничного строку його експлуатації.

Разом з тим не отримано дозвіл на експлуатацію крана від спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з промислової безпеки та охорони праці.

Окрім цього, не проведено навчання відповідальних працівників за  вантажопідіймальний кран,  що є порушенням статті 18 Закон України «Про охорону праці». Ця стаття  передбачає, що такий  працівник під час прийняття на роботу і в процесі роботи повинен проходити за рахунок роботодавця інструктаж, навчання з питань охорони праці, з надання першої медичної допомоги потерпілим від нещасних випадків.