У Червоноградському спецуправлінні з гасіння териконів і рекультивації земель засідала комісія з питань охорони праці

06 березня 2018

Днями відбулося засідання постійно-діючої комісії з питань охорони праці відокремленого підрозділу «Червоноградське спецуправління з гасіння териконів і рекультивації земель» державного підприємства «Львіввугілля».

Засідання проводилося під головуванням начальника управління Ігоря Васька за участю начальників відділів та служб, начальників дільниць, майстрів, механіків, лідера профспілки, головного державного інспектора відділу нагляду у вугільній промисловості Наталії Злої, головного державного інспектора відділу з питань гігієни праці Назарія Хиляка  та головного державного інспектора відділу з дотримання законодавства про працю, зайнятість  та інших нормативно – правових актів у Львівській області Наталії Климчук.

У рамках засідання комісії присутні зробили порівняльний аналіз травматизму на підприємстві у 2016-2017 роках та аналіз лікарняних листів за 2017рік.

Провідний інженер з охорони праці Галина Гапон доповіла про стан забезпечення працівників медикаментами, медичними аптечками згідно комплексної програми з охорони праці на 2017р. Інспектор з кадрів Тетяна Волянюк проаналізувала режим роботи працівників, зазначила  про невикористані відпустки за попередні роки. Помічник начальника управління  з матеріально-технічного постачання та побуту Андрій Бойчун розповів про стан протипожежного захисту на підприємстві, забезпечення  дільниць вогнегасниками та протипожежним інвентарем.

Головний державний інспектор відділу нагляду у вугільній промисловості Наталія Зла зазначила, що гарантування безпечних умов праці, усунення шкідливих факторів є однією з головних турбот роботодавця. Вона нагадала, що згідно статті 8 Закону України «Про охорону праці» на роботах із шкідливими і небезпечними умовами праці, а також роботах, пов’язаних із забрудненням або несприятливими метеорологічними умовами, працівникам видаються безоплатно за встановленими нормами спеціальний одяг, спеціальне взуття та інші засоби індивідуального захисту, а також мийні та знешкоджувальні засоби.

За її словами, роботодавець зобов’язаний забезпечити за свій рахунок придбання, комплектування, видачу та утримання засобів індивідуального захисту відповідно до нормативно-правових актів з охорони праці та колективного договору. У разі передчасного зношення цих засобів не з вини працівника роботодавець зобов’язаний замінити їх за свій рахунок. У разі придбання працівником спецодягу, інших засобів індивідуального захисту, мийних та знешкоджувальних засобів за свої кошти роботодавець зобов’язаний компенсувати всі витрати на умовах, передбачених колективним договором.

 Головний державний інспектор відділу з питань гігієни   праці Назарій Хиляк розповів про порядок та необхідність проведення періодичного медичного огляду працівників підприємства, які залучені до  важких та шкідливих умов праці.

Головний державний інспектор відділу з дотримання законодавства про працю, зайнятість  та інших нормативно – правових актів у Львівській області Наталія Климчук ознайомила присутніх із змінами у законодавстві про працю, поінформувала посадових осіб про підстави здійснення інспекційних відвідувань.