У ДП “Солевиварювальний Дрогобицький завод” проведено семінар з питань охорони праці

28 січня 2020

З метою попередження нещасних випадків та аварій на виробництві фахівці Головного управління Держпраці у Львівській області провели семінар– нараду із інженерно-технічними працівниками ДП “Солевиварювальний Дрогобицький завод”.

Учасники обговорили проблемні питання, пов’язані з розробкою Дрогобицького родовища природних розсолів та технологіями, що використовуються для їх зневоднення та висушування, а також їх відповідність вимогам гірничого законодавства та нормативно-правових актів у сфері охорони праці та промислової безпеки.

Інспектори з охорони праці Головного управління наголосили, що з метою попередження аварійних ситуацій та виробничого травматизму підприємству необхідно проводити своєчасні заміни та ремонти металевих елементів виробничих споруд та обладнання, що перебувають у агресивному середовищі та підвержені пришвидшеному кородуванню та втраті робочих характеристик. Крім того, на підприємстві слід щорічно розроблятися графіки планово-попереджувальних робіт виробничих споруд та обладнання із зазначенням термінів виконання робіт. 

Фахівці Держпраці зазначили, що усі робочі місця повинні бути забезпечені знаками безпеки відповідно до Технічного регламенту знаків безпеки і захисту здоров’я працівників. Зокрема, підприємство зобов’язане встановити визначені цим  Регламентом знаки безпеки або захисту здоров’я працівників, якщо немає можливості
усунути або обмежити небезпеку шляхом застосування засобів колективного захисту або вжиття заходів до організації праці, запровадження безпечних технологічних процесів і методів роботи.

Окрім цього учасники обговорили зміни у законодавстві в частині проведення розслідувань нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві. Детально обговорили процедуру оформлення документів та переліку випадків, які підлягають розслідуванню.