У Львівській обласній організації Товариства сприяння обороні України проведено семінар-нараду

02 жовтня 2015

Порядок денний семінар-наради склали наступні питання: про нову структуру Головного управління Держпраці у Львівській області; про загальний стан охорони праці та виробничий травматизм на підприємствах України та на підприємствах Львівської області; основні вимоги щодо підготовки підприємства до роботи в осінньо-зимовий періоди 2015-2016рр.; основні вимоги щодо дотримання вимог законодавства про працю та штрафні санкції при порушенні вимог чинного законодавства, тощо.

На семінарі слухали В.Стащишина, який, на основі свідчень статистичних даних повідомив, що на підприємствах, в установах, організаціях України всіх форм власності щоденно травмується в середньому понад 200 працівників, з них близько 30 стають інвалідами і 5-6 осіб одержують травми зі смертельними наслідками. У своєму виступі В.Стащишин навів дані щодо нещасних випадків зі смертельними наслідками, що сталися на підприємствах м.Львова та області.

По питанню підготовки підприємства до роботи в осінньо-зимовий періоди 2015-2016рр. В.Стащишин наголосив, що на сьогоднішній час повинні бути завершені необхідні ремонтні роботи з обслуговування будівель, покрівель та вентиляційних установок, автотранспорту, водо- і тепломереж, каналізації, телефонної мережі,тощо.

Головний державний інспектор відділу контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятості та інших нормативно-правових актів Управління з питань праці ГУ Держпраці у Львівській області Яворівська О.Г. ознайомила працівників із змінами трудового законодавства, що стосується оплати праці, гарантіями забезпечення права громадян на працю.

О.Яворівською було наголошено, яку відповідальність несе роботодавець у зв’язку з набранням чинності Закону України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці та ознайомлено працівників підприємства із змінами внесеними до Кодексу законів про працю України щодо укладення трудових договорів з працівниками, оскільки, як викладено у статті 24 КЗпП України: «Працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.»

Представниками Головного управління Держпраці у Львівській області надано вичерпні відповіді на питання, які були поставлені учасниками семінару.

IMG_0575 IMG_0576 IMG_0577