У листопаді на Львівщині за порушення законодавства про працю винесено санкцій на суму понад 2 млн 186 тис грн

03 грудня 2019

Головним управлінням Держпраці у Львівській області у листопаді керуючись статтею  259 Кодексу законів про працю України на підставі статті 265 цього Кодексу винесено санкцій  на загальну суму 2 млн 186 тис 652 грн.

За використання незадекларованої праці оштрафовано 6 суб’єктів господарювання. Порушення виявили на підприємствах лісового господарства, транспортної та деревообробної галузі, у будівництві та торгівлі.  

За порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам винесено 1 санкцію. Підприємство заборгувало зарплатню 102 працівникам на суму понад 432 тис.грн.

За недопущення до проведення перевірки з питань додержання законодавства про працю та створення перешкод у її проведенні винесено 3 санкції.

Ще  2 санкції застосовано до суб’єктів господарювання за порушення інших вимог трудового законодавства.

Звертаємо увагу, що відповідно до нового Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, який набрав чинності 31 серпня 2019 року, у випадку усунення порушення у встановлений інспекторами праці строк фінансова санкція до суб’єкта господарювання не застосовується. Лише у випадку виявлення використання праці неоформлених працівників заходи щодо притягнення суб’єкта господарювання до відповідальності вживаються одночасно із внесенням припису незалежно від факту усунення цього порушення.