У ПАТ «НПК-ГАЛИЧИНА» завершено комісійну перевірку

11 квітня 2017

З 27 березня до 7 квітня відбулася комісійна  перевірка ПАТ «НПК-ГАЛИЧИНА», в рамках якої охоплено основні структурні підрозділи підприємства.

За результатами перевірки під керівництвом голови комісії-начальника відділу нагляду на виробництві і на об’єктах підвищеної небезпеки управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки ГУ Держпраці у Львівській області Ігоря Проця проведено підсумкову нараду за участю інспекторського складу та головних спеціалістів і керівників структурних підрозділів ПАТ «НПК-ГАЛИЧИНА».

Ігор Проць повідомив присутнім, що під час комісійної перевірки державні інспектори Головного управління Держпраці у Львівській області провели чотирнадцять перевірок об’єктів підприємства, виявлено 102 порушення вимог нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки, проведено 24 зупинки обладнання, до адміністративної відповідальності притягнуто 12 працівників – з них 2 керівники.

Якщо порівняти з останньою комісійною  перевіркою  у ПАТ «НПК-ГАЛИЧИНА», яка проводилась  ТУ Держгірпромнагляду у Львівській області у травні 2013 року, то тоді  було виявлено  64 недоліки та порушення нормативно-правових актів про охорону праці, складено 15 актів оперативних перевірок, чотирма розпорядженнями теруправління зупинено експлуатацію шести одиниць устаткування підвищеної небезпеки, притягнуто до адміністративної відповідальності чотирнадцять працівників товариства.

Також в рамках перевірки, фахівці ГУ Держпраці з’ ясували, що об’єкти ПАТ «НПК-ГАЛИЧИНА» забезпечені централізованою системою пожежогасіння технологічних об’єктів.

Всі структурні підрозділи забезпечені первинними засобами пожежогасіння.

На підприємстві функціонує система управління охороною праці та періодично проводяться  внутрівідомчі  перевірки  оперативного контролю за станом охорони праці та промислової безпеки.

За 12 місяців 2016 року було заплановано виконати 16 заходів, спрямованих на доведення умов і безпеки праці до нормативних вимог або підвищення існуючого рівня охорони праці,  на суму 437,00 тис. грн., фактично виконано 16 заходів на суму 722,14 тис. грн.

Витрати на охорону праці у співвідношенні до фонду оплати праці за 2016 рік станом на 31.12.2016 року склали  приблизно 3,2 % ( мінімальна вимога чинного законодавства України- 0,5%).

Працівники підприємства в основному забезпечені спецодягом та іншими засобами колективного та індивідуального захисту.

З 2013 по 2016 рік, категорійних аварій, виробничих неполадок та надзвичайних ситуацій техногенного характеру  на об’єктах ПАТ «НПК-ГАЛИЧИНА»  не було.

При цьому Ігор Проць у своєму виступі відзначив високий професійний рівень фахівців ПАТ «НПК-ГАЛИЧИНА», адже впродовж останніх десятиліть підприємство було бюджетоутворюючим для Львівської області, а рівень заробітної плати був одним з найвищих  у регіоні.

«Тим не менше, не дивлячись на перерахований позитив, цифри за результатами останньої комісійної перевірки говорять самі за себе, і  очевидно вказують  не на користь працівників ПАТ «НПК-ГАЛИЧИНА», адже  основні технологічні цехи не завантажено виробничими завданнями і з 2011 року знаходяться у гарячому резерві.  Над такими результатами перевірки слід задуматися як керівникам основних виробничих цехів, так і фахівцям служби охорони праці  і керівництву ПАТ «НПК-ГАЛИЧИНА»,- резюмував Ігор Проць.

Довідка:

Публічне акціонерне товариство «Нафтопереробний комплекс – ГАЛИЧИНА» утворене в 1866р. і спеціалізується на переробці нафти та отриманні готових нафтопродуктів і напівфабрикатів. На сьогодні ПАТ «НПК-ГАЛИЧИНА»  займається частково відвантаженням сировини (нафти)  для забезпечення власних потреб виробництвом теплової та електричної енергії.

В період з квітня по жовтень  відбувається вироблення та поставка електричної енергії для сторонніх споживачів. ПАТ «НПК-ГАЛИЧИНА» ідентифіковане як об’єкт підвищеної небезпеки.

До складу Товариства входять наступні структурні підрозділи:

  1. Основні технологічні цехи №1, 2, 3, які з липня 2011 року знаходяться на простої через відсутність сировини;
  2. Допоміжні структурні підрозділи:
  • товаро-сировинний цех №6;
  • ТЕЦ –цех №5;
  • РБУ-цех №7;
  • Цех водопостачання і каналізації №10;
  • Цех КВПіА №9;
  • Випробувальна лабораторія цех№4;
  • Автотранспортний цех №8;
  • Адміністративно-господарська служба.

На підприємстві працює  901 особа (з них 190 жінок).