У рамках міжнародної конференції з промислової безпеки делегація Держпраці спільно з колегами з Литовської Республіки відвідали АТ «Одеський припортовий завод»

12 вересня 2019

В Одесі у залі засідань АТ «Одеський припортовий завод» відбулася тематична конференція з питань дотримання нормативно-правових актів з охорони праці та законодавства про працю в хімічній галузі.

У заході взяли участь Голова Держпраці Роман Чернега, Очільник Державної інспекції праці Литовської республіки Йонас Гріціус, начальник ГУ Держпраці в Одеській області Микола Калайда, перший заступник начальника ГУ Держпраці в Одеській області Сергій Байдюк, начальник Управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної безпеки ГУ Держпраці в Одеській області Юрій Миронюк, посадові особи ГУ Держпраці в Одеській області, керівництво та працівники АТ «Одеський припортовий завод».

Відкриваючи конференцію, Голова Держпраці Роман Чернега підкреслив, що візит представників Держпраці на АТ «Одеський припортовий завод» передусім є дружнім, мета якого – поділитися своїм досвідом з питань охорони праці та перейняти передовий досвід з питань безпеки на виробництві АТ «Одеський припортовий завод», про який неодноразово доводилося чути позитивні відгуки.

Роман Чернега представив учасникам конференції литовського колегу – Очільника Державної інспекції праці Литовської республіки Йонаса Гріціуса, який виступив з презентацією діяльності інспекції щодо питань праці.

Під час виступу Йонас Гріціус зазначив, що йому дуже приємно знову зустрітися з українськими колегами, з якими вони постійно обмінюються досвідом щодо питань охорони праці та промислової безпеки. Очільник литовської інспекції також підкреслив, що у нього склалося гарне враження про підприємство, адже він побачив висококваліфікованих фахівців, які роблять усе для збереження життя та здоров’я людей.

Впродовж презентації діяльності інспекції праці Литви Йонас Гріціус наголосив, що одна з основних функцій їхньої служби – превентивна. Литовські фахівці систематично бувають на підприємствах, в учбових закладах, навіть дитячих садочках, де роз’яснюють необхідність додержання вимог законодавства з питань охорони праці.

Начальник Управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної безпеки Головного управління Юрій Миронюк розповів про стан охорони праці в Одеському регіоні.  Зокрема, посадовець зупинився на відкритому акціонерному товариству «Одеський припортовий завод», яке є одним з найбільших підприємств хімічної галузі України.

Посадовець зазначив, що минулого року Головним управлінням було проведено планову перевірку Одеського припортового заводу з дотримання вимог нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки. Під час перевірки було виявлено 97 порушень нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки.

Державними інспекторами було видано керівництву підприємства 7 приписів. На даний час підприємством усунені всі виявлені порушення, що свідчить про серйозне ставлення керівництва підприємства до стану охорони праці, і тим самим до збереження здоров’я та життя людей.

У кінці заходу учасниками конференції було зазначено, що важливим напрямом діяльності наглядових органів Держпраці, а також підприємств Одеської області залишається захист трудових прав працівників та профілактика травматизму на робочих місцях.