Важливі аспекти трудових відносин: інспектори праці провели лікбез студентам Правничого коледжу

14 листопада 2019

Інспектори праці Головного управління  Держпраці у Львівській області провели лекцію для студентів Правничого коледжу Львівського національного університету імені Івана Франка.

В межах зустрічі обговорили вимоги до трудового договору, його види, важливі аспекти його укладення та як діяти у випадку зміни його умов.

Державний інспектор праці Галина Меленюк розповіла майбутнім фахівцям наявність яких умов свідчать про існування трудових відносин. «Якщо особа виконує певні трудові функції за посадою на постійному робочому місці, виконує роботи виключно на користь роботодавця і під його контролем, отримує винагороду від роботодавця періодично на постійній основі – у цьому випадку обов’язково слід укладати саме трудові договори», – пояснила  інспектор та розповіла, як роботодавці розплачуються за спроби їх приховати.  Цікавими для майбутніх фахівців були наведені інспекторами праці приклади виявлених порушень в частині оформлення трудових відносин. Вразила студентів й інформація про відповідальність, яка передбачена для роботодавців  за використання незадекларованої праці.

Держінспектор Раїса Волошин  розповіла про вимоги, яких слід дотримуватись при укладенні трудових договорів з неповнолітніми. Зокрема вона наголосила про заборону встановлювати неповнолітнім працівникам випробувальний термін, на обов’язковості надання батьками згоди на працевлаштування, необхідності проходження медичного огляду тощо.

Висловлюючи подяку фахівцям Держпраці за проведений захід, представниця навчального закладу відзначила важливість та корисність отриманої інформації та висловила сподівання, що отримані знання студенти використають в майбутньому при укладенні трудового договору, при захисті своїх законних прав та інтересів.