Відбулася перевірка на птахофабриці «Давидівська» : виявлено 20 порушень

14 березня 2019

Головне управління Держпраці у Львівській області провело планову  перевірку щодо дотримання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з питань охорони праці, гігієни праці, промислової безпеки та державного гірничого нагляду на птахофабриці «Давидівська» у формі ТзОВ.

Основним видом діяльності товариства є  розробка Давидів-Ведмедівського родовища пісків, розташованого в Пустомитівському районі.

Під час перевірки інспектори   зосередили увагу на:

–     функціонуванні у товаристві системи управління охороною праці;

– дозвільній та технічній документації, її відповідності законодавчим та нормативно-правовим актам з охорони праці та гірничого законодавства;

– кваліфікації працівників, які працюють у кар’єрі та проведення їм обов’язкових інструктажів та навчань з охорони праці;

– відповідності фактичного стану ведення гірничих робіт проектній документації, правилам та законодавству;

–  контролі за виконанням заходів, визначених при погодженні  плану розвитку гірничих робіт на 2019 рік

Інспектори встановили, що ведення гірничих робіт у кар’єрі  здійснюється у відповідності до погодженого з Головним управлінням Держпраці у Львівській області плану розвитку гірничих робіт на 2019 рік. Гірничотранспортні машини, що експлуатуються у кар’єрі, пройшли державний технічний огляд, проводиться модернізація виробництва (придбано декілька нових одиниць техніки). Кар’єр обслуговується маркшейдерською службою, яка здійснює контроль за стійкістю бортів кар’єру відповідно до встановлених вимог.

Разом з тим під час перевірки  виявлено низку порушень вимог законодавчих та нормативно-правових актів. Зокрема щодо забезпечення проектного випередження вищезалґягаючих уступів, порядку видачі нарядів на виконання робіт підвищеної небезпеки, безпечного виконання ремонтно-профілактичних робіт обладнання, що експлуатується на кар’єрі.

Всього  в межах контрольного заходу  виявлено та внесено в припис для усунення 20 порушень вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та гірничого законодавства. За допущені порушення до  адміністративної відповідальності у вигляді штрафу  притягнуто дві посадові особи товариства, зокрема  директор.

.