Відбулося засідання постійно діючої комісії з питань охорони праці у ВП «Монтажно-прохідницьке управління» ДП «Львіввугілля»

12 серпня 2019

15 серпня у Відокремленому підрозділі «Монтажно-прохідницьке управління» ДП «Львіввугілля» відбулося засідання постійно діючої комісії з питань охорони праці. Проходило воно під головуванням начальника  Управління Ігоря Паляниці. Участь у ньому взяли головний інженер та провідний інженер з питань охорони праці відокремленого підрозділу, керівництво  дільниць, механіки, гірничі майстри та головний державний інспектор відділу нагляду у вугільній промисловості Головного управління Держпраці у Львівській області.

Олександр Арямін, державний інспектор з охорони праці, нагадав присутнім обставини та причини групового нещасного випадку, який стався 28.05.2019 на дільниці з видобутку вугілля №1 на ВП «Шахта «Лісова». Внаслідок раптового обвалу гірничої маси покрівлі зі сторони відпрацьованого простору лави №181 на сполученні з 181 бортовим штреком загинуло 2 гірника. Потерпілі були затиснуті глибою породи. Інспектор ознайомив присутніх із заходами безпеки, які спецкомісія розробила під час розслідування цього випадку.     

Зокрема фахівець наголосив, що працівники Монтажно-прохідницького управління під час виконання робіт в підземних гірничих виробках вугільних шахт зобов’язані виконувати лише роботи, які належать до їх обов’язків та які вони отримали завдання. Винятком є випадки виникнення загрози аварії, а також загроза здоров’ю або життю працівників. «Першочергово слід виконувати роботи з усунення виявлених або наявних порушень вимог нормативно-правових актів з охорони праці. Працівники повинні знати і виконувати вимоги технічних документів і нормативних актів з охорони праці, що стосуються їх професії.  Знати і виконувати вимоги інструкцій з експлуатації машин, обладнання та виробів у межах своєї професії (посади) на робочому місці, яке вони обслуговують. Усі зобов’язані знати план ліквідації аварії на своєму робочому місці, сигнали аварійного оповіщення, правила поведінки під час аварій, запасні виходи, місця розташування засобів протиаварійного захисту і самопорятунку та вміти ними користуватися. Обов’язково працівники повинні  проходити медогляд, навчання, інструктажі та перевірку знань правил, норм і інструкцій з охорони праці», – зазначив держінспектор.

Також фахівець наголосив, що незалежно від зайнятої посади, працівники повинні вживати заходи щодо усунення небезпечних виробничих ситуацій. У випадку виявлення небезпеки – негайно повідомити безпосередньому керівнику робіт або гірничому диспетчеру.     

Окрім цього, під час заходу обговорено вимоги нового Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві.