VII Міжнародна науково-практична конференція «Охорона праці – 2019. Інтеграція систем безпеки підприємств та організацій на основі управління ризиками»
30 травня 201928 травня розпочала роботу VIІ Міжнародна науково-практична конференція «Охорона праці – 2019. Інтеграція систем безпеки підприємств та організацій на основі управління ризиками», яку організовано редакцією журналу «Охорона праці» за підтримки Державної служби України з питань праці, Державної установи «Інститут медицини праці ім. Ю.І. Кундієва НАМН України» та Міжнародної організації праці.
Участь у заході беруть Голова Держпраці Роман Чернега, Генеральний директор Директорату норм та стандартів гідної праці Міністерства соціальної політики України Юрій Кузовий, директор ДУ «Інститут медицини праці ім. Ю.І. Кундієва НАМН України» Володимир Чернюк, менеджер Проекту ЄС-МОП Антоніу Сантуш, фахівці Держпраці, представники інспекцій праці Литви, Польщі, Ізраїлю, об’єднань роботодавців, профспілок, наукових установ та провідних підприємств України.
Головний редактор ТОВ «Редакція журналу «Охорона праці» Дмитро Матвійчук відкриваючи конференцію, представив спікерів заходу та іноземних гостей, нагадав присутнім ключові події попередніх конференцій та запросив Голову Держпраці до церемонії нагородження переможців конкурсу «Лідер року у сфері управління ризиками» за результатами роботи у 2018 році.
Нагороду «Кращий фахівець з упровадження системи управління ризиками на підприємстві» отримали: менеджер Проекту ЄС-МОП Антоніу Сантуш, директор департаменту з охорони праці, екологічної та промислової безпеки НАК «Нафтогаз України» Віталій Заєць, заступник начальника Управління охорони праці, промислової безпеки та цивільного захисту Ігор Ященко.
Перемогу у номінації «Краще підприємство з упровадження системи управління ризиками» здобули: ВСП «Шахтоуправління Першотравенське ПрАТ «ДТЕК Павлоградвугілля», Харківське відділення ПрАТ «АбІнБев Ефес Україна» та АТ “ДТЕК Дніпровські електричні мережі”.
Вітаючи учасників конференції, Роман Чернега підкреслив важливість таких зустрічей для вдосконалення національної системи безпеки та гігієни праці, особливо на етапі переходу на європейські стандарти.
Голова Держпраці зазначив, що зміна підходів до організації та розуміння охорони праці на підприємствах є запорукою зниження виробничого травматизму. Наглядова діяльність у сфері охорони праці у 2019 році буде переформатована на ризикоорієнтований підхід і формуватиметься на системі запобігання виробничим ризикам.
«Сформована в Україні ризикоорієнована система управління безпекою та гігієною праці забезпечить ефективну реалізацію прав працівників на безпечні та здорові умови праці. Проте зміни мають відбутися також і у свідомості людей. В першу чергу, має змінитися відношення до безпеки на виробництві у роботодавців та самих працівників. Увага до питань охорони праці, оцінка ризиків і запобігання їм має бути пріоритетом у повсякденному житті», – підкреслив очільник Держпраці.
Досвідом організації інспекційних та профілактичних заходів на підприємствах з діючою системою управління ризиками поділився Голова департаменту нещасних випадків на виробництві та професійних хвороб Державної інспекції Литви Сауліус Балкіунас. Про роль інспекторів праці в профілактиці травматизму з діючою системою управління ризиками розповіла представник Національної інспекції праці Польщі Єва Ловіска.
З доповідями щодо впровадження найкращих світових практик з охорони праці виступили представники потужних підприємств України.