Всеукраїнський тиждень права: працівники ПАТ «Дрогобицьке заводоуправління будівельних матеріалів» дізналися більше про свої трудові гарантії

14 грудня 2018

6 та 10 грудня  в межах Всеукраїнського тижня права та з метою ознайомлення працівників з питаннями реалізації і захисту прав людини, що відносяться до компетенції Головного управління Держпраці у Львівській області, представники Головного управління провели семінар-нараду у приватному акціонерному товаристві «Дрогобицьке заводоуправління будівельних матеріалів».

Підприємство  займається розробкою родовищ глин та виробництвом цегли.

Головний державний інспектор відділу експертизи умов праці роз’яснила присутнім про гарантії при укладенні та припинені трудового договору. Розповіла про порядок виплати та нарахування заробітної плати, щорічних та додаткових відпусток. Ознайомила з пільгами та компенсаціями за роботу у важких та шкідливих умовах праці, з вимогами та порядком проведення експертизи умов праці і необхідністю атестації робочих місць за умовами праці. Керівникам підприємства нагадала про необхідність офіційного оформлення працівників та відповідальність за неофіційне працевлаштування.

Головні державні інспектори відділу нагляду у гірничодобувній промисловості поінформували присутніх, що найважливішим є дотримання Конституції України та Закону України «Про охорону праці» під час виробництва. Детальніше зупинилися на статтях про права людини на безпечну працю та обов’язки роботодавця щодо працівників, обов’язкові медичні огляди, забезпечення індивідуального та колективного захисту.

Водночас ознайомили присутніх з Кодексом України про надра та основними вимогами законодавства і нормативно-правових актів з питань охорони праці, промислової безпеки до підприємств, які проводять відкриті гірничі роботи.

Наголосили на обов’язковому дотриманні Правил охорони праці під час розробки родовищ корисних копалин відкритим способом.

Роз’яснили Положення про порядок забезпечення працівників спеціальним одягом, спеціальним взуттям та іншими засобами індивідуального захисту.

За результатами зустрічі, керівнику та відповідальним особам підприємства було рекомендовано слідкувати за змінами законодавства, та забезпечити працівників засобами індивідуального захисту в зимовий період відповідно до норм з охорони праці та промислової безпеки.