Семінар на «Миколаївцемент» до Всеукраїнського тижня права: інспектори наголосили на правах та гарантіях працівників

14 грудня 2018

У четвер, 13 грудня,  в  межах Всеукраїнського тижня права з метою ознайомлення працівників з питаннями реалізації і захисту прав людини, що відносяться до компетенції ГУ Держпраці у Львівській області, представники Головного управління провели семінар у публічному акціонерному товаристві «Миколаївцемент».

Головні державні інспектори роз’яснили присутнім статті Конституції України та Закону України «Про охорону праці». Йшлося про права громадян на працю, відпочинок та соціальний захист, гарантії при укладенні та припиненні трудового договору, порядок виплати та нарахування заробітної плати, щорічних та додаткових відпусток, постійних медичних оглядів і безпечні умови праці.

Також присутніх  ознайомили з пільгами та компенсаціями за роботу у важких та шкідливих умовах праці, з вимогами та порядком проведення експертизи умов праці та наголосили  на необхідності атестації робочих місць за умовами праці.

Детальніше фахівці ГУ Держпраці у Львівській області зупинилися на Положенні про порядок забезпечення працівників спеціальним одягом, спеціальним взуттям та іншими засобами індивідуального захисту, що необхідні за цих умов праці.

Також зупинилися на Правилах охорони праці під час розробки родовищ корисних копалин відкритим способом при веденні гірничих робіт на кар’єрах корисних копалин загальнодержавного або місцевого значення, порядком фінансування служби охорони праці на підприємствах для вирішення питань в структурних підрозділах на виробництві, порядком розробки посадових інструкцій та їх затвердження в межах одного суб’єкту господарювання.

За результатами зустрічі, керівництву підприємства рекомендовано слідкувати за змінами законодавства та забезпечити безпечне ведення робіт відповідно до норм з охорони праці та промислової безпеки при веденні гірничих робіт.