До усунення порушень, ведення гірничих робіт на кар’єрі Щирецького родовища гіпсів слід зупинити

29 липня 2020

Головне управління Держпраці у Львівській області звернулось до суду із позовом про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду до ТзДВ «Пустомитівське заводоуправління вапнових заводів». Позовну заяву скеровано у зв’язку з виявленням порушень норм та правил користування надрами.

Під час проведення планової перевірки державні інспектори Головного управління виявили, що впродовж І кварталу 2020 року підприємство проводило видобувні роботи на Щирецькому кар’єрі гіпсів за відсутності Акта про надання гірничого відводу та плану розвитку гірничих робіт на 2020 рік, погодженого з Головним управління Держпраці у Львівській області.  Це свідчить про порушення вимоги статтей 19 та 51 Кодексу України про надра.

Відтак, Головним управлінням скеровано позов до Львівського окружного адміністративного суду щодо заборони ТзДВ «Пустомитівське заводоуправління вапнових заводів» ведення гірничих робіт на кар’єрі Щирецького родовища гіпсів до усунення зазначених порушень.

 Інформаційно

Відповідно до частини 1 статті 13 Конституції України, земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони є об’єктами права власності Українського народу. Від імені Українського народу права власника здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах, визначених цією Конституцією.

Згідно частини 1 статті 4 Кодексу України про надра, надра є виключною власністю Українського народу і надаються тільки у користування.

Згідно частини 1 статті 19 Кодексу України про надра, надра надаються у користування підприємствам, установам, організаціям і громадянам лише за наявності у них спеціального дозволу на користування ділянкою надр. Право на користування надрами засвідчується актом про надання гірничого відводу.