Під час круглого столу з головами ОТГ обговорено шляхи  детінізації зайнятості населення та зміни у трудовому законодавстві

10 лютого 2020

Начальник Головного управління Держпраці у Львівській області Ольга Вільхова та начальник управління з питань праці Оксана Єзерська взяли участь у засіданні круглого столу, яке відбулося для голів об’єднаних територіальних громад Львівської області.

Організували захід Львівське  регіональне відділення Асоціації ОТГ спільно з Підберізцівською об’єднаною територіальною громадою.

В межах заходу обговорено практичні аспекти виконання делегованих органам місцевого самоврядування повноважень в частині контролю за додержанням законодавства про працю.

Як повідомила Ольга Вільхова, на Львівщині посвідчення інспекторів праці на сьогодні отримали 45 посадових осіб у 40-а органах місцевого самоврядування. Відтак, ці громади мають усі законні підстави самостійно здійснювати контроль за дотриманням законодавства про працю на територіях своїх громад. Йдеться про вимоги законодавства до належного оформлення трудових відносин , мінімальні гарантії в оплаті праці та терміни виплати зарплатні.

Особливу увагу Ольга Вільхова зосередила на заходах, які проводяться на Львівщині на виконання доручення Прем’єр-міністра України щодо детінізації зайнятості. Вона закликала очільників громад  активізувати інформаційно – роз’яснювальну роботу, зокрема серед суб’єктів господарювання закладів торгівлі та готельно-ресторанного комплексу.  Окрім цього роз’яснила підстави, які на сьогодні передбачені законодавством для проведення інспекційних відвідувань.

«Наймані працівники повинні отримувати офіційну зарплатню сьогодні, щоб бути захищеними у майбутньому. Слід це пояснити усім мешканцям. Також оформлені трудові відносини ­– це запорука продуктивної праці, сталого бізнесу, а відтак і економічного процвітання як громади, так і Держави. Разом з тим, важливо саме превентивними заходами переконати роботодавців працювати легально та належним чином оформляти трудові відносини», – зазначила Ольга Вільхова. Також вона закликала органи місцевого самоврядування вживати усіх передбачених законодавством заходів до впертих порушників законодавства, які ігноруватимуть вимогами закону і надалі продовжуватимуть працювати у тіні.

Начальник управління з питань праці Головного управління Оксана Єзерська розповіла про зміни, які відбулись із набранням чинності 31 грудня 2019 року  Постанови про здійснення контролю за додержанням законодавства про працю. Також вона повідомила про зменшення штрафних санкцій за порушення трудового законодавства та зміни порядку їх застосування. Йдеться про внесені зміни до статті 265 Кодексу законів про працю України.

В свою чергу представники територіальних громад розповіли з якими трудностями вони зустрічаються під час реалізації цих повноважень.

За результатами заходу, з метою детінізації зайнятості  та заробітних плат,  сторони домовились про проведення спільних інформаційних та інспекційних кампаній.