За позовом Головного управління заборонено експлуатувати пасажирський ліфт на вулиці Міртова, 7 у м. Львові

23 вересня 2020

Рішенням Львівського окружного адміністративного суду повністю задоволено позов Головного управління Держпраці у Львівській області до Житлово-комунального підприємства «Карпатський оберіг» про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду. Підприємству заборонили експлуатувати  пасажирський ліфт, заводський номер АЕ36111, що знаходиться у м. Львів на вул.  Міртова,  7.

Позов скеровано у зв’язку з наявністю на підприємстві порушень, що  можуть створювати загрозу життю та здоров’ю працівників та мешканців цього будинку. Серед таких: зазначеному ліфту не проведено первинного технічного огляду; не призначено відповідального за організацію його експлуатації; не встановлено на облік у територіальних органах спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади;  не отримано дозвіл Держпраці на його експлуатацію ліфта; у паспорті пасажирського ліфта відсутні підписи відповідальних осіб та печатки.    

Інспектори з охорони праці неодноразово зобов’язували керівництво усунути порушення. Однак, внесені за результатами перевірки приписи, що є обов’язковими до виконання, підприємством не виконані.

Відтак,  Головне управління звернулось до суду щодо застосування заборони експлуатації пасажирського ліфта до усунення порушень.

До слова, рішення суду набрало законної сили.