За перешкоджання у здійсненні перевірки золочівського підприємця оштрафовано на 75 тис грн

22 вересня 2020

З метою проведення перевірки з питань виявлення неоформлених трудових відносин інспектори праці Головного управління відвідали пилораму, що знаходиться у Золочівському районі. Щойно зайшовши на територію об’єкту виявили працівницю, з якою не було укладено трудового договору.

Після такої знахідки інспекторів, підприємець відреагував недопустимо. Роботодавець чинив перешкоди у діяльності повноважених посадових осіб при здійсненні заходу державного контролю, не надав їм доступу до виробничих, службових, приміщень об’єкта відвідування, в яких використовується наймана праця. Не надав робочого місця з можливістю ведення конфіденційної розмови з працівниками щодо предмета інспекційного відвідування.  Окрім цього, здійснював перешкоди у проведенні фото- та відеозйомки.

За такі протиправні дії на фізичну-особу підприємця винесено постанову про накладення штрафу у розмірі 75 568 грн. За використання незадекларованої праці роботодавцю також винесено припис та вручено попередження про відповідальність за порушення законодавства про працю. 

Звертаємо увагу, відповідно до пункту 12 Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2017 р. № 295, вимога інспектора праці про надання об’єктом відвідування для ознайомлення документів та/або їх копій чи витягів з документів, пояснень, доступу до приміщень, організації робочого місця, внесена в межах повноважень є обов’язковою для виконання.

У  разі створення перешкод у проведенні перевірки предметом якої є додержання вимог законодавства про працю з питань виявлення неоформлених трудових відносин, недопущення до її проведення юридичні та фізичні особи – підприємці несуть відповідальність у вигляді штрафу у шістнадцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення.