За результатами інспекційного відвідування педагогічній працівниці повернули неправомірно зменшене їй навантаження   

30 жовтня 2019

До Головного управління Держпраці у Львівській області щодо порушення трудових прав звернулась педагогічна працівниця одного із закладів освіти Турківського району. Зокрема заявниця повідомляла про зменшення педагогічного навантаження, тобто зменшення тривалості робочого часу та переведення її на 0,75 ставки.

З метою розгляду звернення, Головним управлінням проведено інспекційне відвідування у закладі освіти та виявлено низку порушень чинного законодавства.

Слід зазначити, за результатами проведеного заходу контролю адміністрацією Закладу видано наказ про перетарифікацію, чим скасовано встановлення неповного робочого часу заявниці та повернуто їй 0,25 ставки.

Інформаційно

В трудовому законодавстві визначено певні умови щодо правомірності зменшення ставки педагогічного працівника.

Законом України «Про загальну середню освіту», зокрема, п.1 ст.25 цього Закону передбачено, що розподіл педагогічного навантаження у загальноосвітньому навчальному закладі здійснюється його керівником та затверджується відповідним органом управління освітою.

Причому пунктом 2 зазначеної вище статті встановлено, що педагогічне навантаження вчителя закладу загальної середньої освіти незалежно від підпорядкування, типу і форми власності обсягом менше тарифної ставки, передбаченої частиною першою цієї статті, встановлюється тільки за його згодою. Однак, в ході інспекційного відвідування адміністрацією закладу освіти не надано жодних документів, які б свідчили про згоду працівниці на зменшення її педагогічного навантаження.

Частиною 3 статті 32 КЗпП України обумовлено, що у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці допускається зміна істотних умов праці при продовженні роботи за тією ж спеціальністю, кваліфікацією чи посадою. Водночас, про зміну істотних умов праці – систем та розмірів оплати праці, пільг, режиму роботи, встановлення або скасування неповного робочого часу, суміщення професій, зміну розрядів і найменування посад та інших – працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці.