За використання праці неоформлених працівників у жовтні винесено штрафних санкцій на суму 876 330 грн

04 листопада 2019

У жовтні ГУ Держпраці у Львівській області за порушення  вимог абзацу 2 частини 2 статті 265 Кодексу законів про працю України винесено 4 постанови про накладення штрафних санкцій на загальну суму 876330 гривень.  Йдеться про порушення, що стосуються належного оформлення трудових відносин із 7 працівниками. Вони працювали в закладах громадського харчування, торгівлі та на транспорті.

Нагадаємо, 31 серпня набрав чинності новий порядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, яким передбачено, що у випадку усунення порушення у встановлений інспекторами праці строк фінансова санкція до суб’єкта господарювання не застосовується. Однак, за використання праці неоформлених працівників заходи щодо притягнення суб’єкта господарювання до відповідальності вживаються одночасно із внесенням припису незалежно від факту усунення цього порушення.

До слова, з початку року Головним управлінням Держпраці у Львівській області за використання незадекларованої праці оштрафовано 42 суб’єкти господарювання на загальну суму 14 190 660 гривень.