Задля протидії нелегальному обігу пального в області перевірили майже п’ять сотень АЗС

08 липня 2021

З метою протидії нелегальному обігу і торгівлі пальним, в межах роботи міжвідомчої регіональної робочої групи, з середини березня і до цього часу перевірили 495 АЗС в області щодо дотримання суб’єктами господарювання вимог законодавства.

За результатами перевірок, у 486 АЗС наявна ліцензія, 9 – припинили діяльність, 10 – не працювали на момент перевірки. Також вилучили 61,7 тонн пального.

Так, відповідальні структури, а це обласні відділення ГУ Держпраці, ГУ Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Державна екологічна інспекція, ГУ Нацполіції, ГУ ДПС, ГУ ДФС проводять окремі перевірки, а також спільні з іншими дотичними службами.

За результатами проведених заходів, виявили 1080 порушень вимог нормативно-правових актів з питань охорони праці, промислової безпеки та гігієни праці, склали 495 актів перевірок для усунення порушень вимог законодавства в частині пожежної та техногенної безпеки, 55 протоколів про адміністративне правопорушення в частині дотримання вимог природоохоронного законодавства, виявили 12 порушень щодо незареєстрованого акцизного складу, безліцензійної діяльності, відсутності витратомірів та рівнемірів і накладено штрафних санкцій на суму 1,934 млн грн.

До адміністративної відповідальності притягнули понад 120 відповідальних осіб, з яких понад 90 – керівники суб’єктів господарювання.

За підсумками зустрічі учасникам міжвідомчої групи доручили контролювати виконання державних приписів по виявлених порушеннях. Також в межах зустрічі порушили питання законодавчого регулювання щодо переліку надання підтверджуючих документів про прийняття об’єкта в експлуатацію, необхідних для отримання ліцензії на роздрібну торгівлю пальним.

Зазначимо, що Львівська ОДА вже звернулась до Кабінету Міністрів України з метою ініціювати скасування норми статті 18 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» щодо видачі ліцензії на роздрібну торгівлю пальним, яку отримують суб’єкти, які розташовані на територіях не призначених для ведення роздрібної торгівлі пальним.