“Закладання нових та експлуатація діючих породніх відвалів вугільних шахт повинна суворо відповідати проектам їх будівництва”

22 травня 2019

Днями відбулось чергове засідання постійно-діючої комісії з питань охорони праці відокремленого підрозділу «Червоноградське спецуправління з гасіння териконів і рекультивації земель» ДП «Львіввугілля». Засідання проводилось під головуванням начальника цього підрозділу Ігоря Васька за участю начальників відділів та служб, начальників дільниць, майстрів, механіків, представників робочих професій. Також участь у ньому взяли начальник відділу страхових експертів з охорони праці Червоноградського відділення УВД ФСС України у Львівській області Василя Махника та головного державного інспектора ГУ Держпраці у Львівській області Наталії Злої.

Інспектор Держпраці зазначила, що закладання нових та експлуатація діючих породних відвалів вугільних шахт, а також їх гасіння, розробка та розбирання повинні здійснюватися у суворій відповідності до проектів або розділів проектів будівництва (реконструкції, ліквідації) шахт. У них повинен передбачатися комплекс технічних і санітарно-гігієнічних заходів, що забезпечує  нормальні умови праці та збереження здоров’я працівників шляхом запобігання або обмеження несприятливої дії небезпечних та шкідливих виробничих чинників, зниження  ризику розвитку професійної і виробничо обумовленої захворюваності. Також фахівець закликала до суворого виконання вимог технологічної проектної документації та неухильного дотримання своїх професійних інструкцій з охорони праці.

«На діючих породних відвалах повинні застосовуватися ефективні заходи щодо попередження їх займання та вітрової ерозії. Не дозволяється складування відвальної породної маси на осередки горіння, а осередки горіння підлягають обов’язковому гасінню», – зазначила Наталія Зла.