Завдяки роботі інспекторів праці працівникам донараховано мінімальних гарантій в оплаті праці на загальну суму понад 470 тис грн

29 грудня 2018

За 11 місяців 2018 року фахівці ГУ  Держпраці у Львівській області виявили порушення щодо недотримання мінімальних гарантій в оплаті праці у 162 СГД щодо 720 працівників.

Зокрема йдеться про порушення щодо недотримання міжпосадових, міжкваліфікаційних співвідношень; недотримання розміру мінімальної заробітної плати; недотримання мінімальних гарантій в оплаті праці, а також щодо не проведення індексації грошових доходів.

Відтак, за результатами контрольно-наглядових заходів суб’єкти господарювання донараховали працівникам  мінімальних гарантій в оплаті праці на загальну суму 470,4 тис  грн.                                                                      

ГУ Держпраці у Львівській області наголошує, що мінімальними державними гарантіями в оплаті праці є не лише мінімальна зарплатня, але й норми і гарантії в оплаті праці, які передбачені частиною першою статті 12 Закону України «Про оплату праці». А саме:

  • норми оплати праці за роботу в надурочний час; у святкові, неробочі та вихідні дні; у нічний час; за час простою, який мав місце не з вини працівника; при виготовленні продукції, що виявилася браком не з вини працівника; працівників молодше вісімнадцяти років, при скороченій тривалості їх щоденної роботи тощо.
  • гарантії в оплаті праці для працівників – оплата щорічних відпусток; за час виконання державних обов’язків; для тих, які направляються для підвищення кваліфікації, на обстеження в медичний заклад; для переведених за станом здоров’я на легшу нижче оплачувану роботу; переведених тимчасово на іншу роботу у зв’язку з виробничою необхідністю; для вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років, переведених на легшу роботу; при різних формах виробничого навчання, перекваліфікації або навчання інших спеціальностей; для донорів, тощо.
  • гарантії та компенсації працівникам в разі переїзду на роботу до іншої місцевості, службових відряджень, роботи у польових умовах тощо.

Водночас  звертаємо увагу суб’єктам господарювання на необхідність нарахування та виплати індексації заробітної плати, яка також є державною мінімальною гарантією в оплаті праці та підлягає обов’язковому проведенню у встановленому законодавством порядку.

Нагадаємо, що  із зростанням з 1 січня 2019 року мінімальної заробітної плати   зростуть і штрафні санкції за порушення законодавства про працю.

Так, за недотримання мінімальних гарантій в оплаті праці з 01.01.2019 штрафна санкція складатиме 41 730 грн.