Зупинення дії Закону України “Про індексацію грошових доходів населення”

11 січня 2023
Зупинення дії Закону України “Про індексацію грошових доходів населення”
Законом України “Про Державний бюджет України на 2023 рік”! передбачено ряд важливих показників на 2023 рік. Зокрема, відповідна норма закріплена у п. 3 Прикінцевих положень Закон про Держбюджет 2023 рік.
Усі роботодавці отримають послаблення на 2023 рік у вигляді призупинення обов’язків щодо нарахування індексації заробітної плати.
Водночас звертаємо увагу на те, що зупинення дії Закону України “Про індексацію грошових доходів населення” торкнеться не лише заробітної плати, це стосуватиметься й усіх інших доходів фізичних осіб, які індексують за цим Законом: пенсії; стипендії; грошове забезпечення; суми виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування, крім щомісячних страхових виплат потерпілим на виробництві (з урахуванням виплат на необхідний догляд за потерпілим) та членам їхніх сімей і пенсій, які індексуються відповідно до закону за цими видами страхування; суми відшкодування шкоди, заподіяної фізичній особі каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я, а також суми, що виплачуються особам, які мають право на відшкодування шкоди у разі втрати годувальника, крім суми виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування; розмір аліментів, визначений судом у твердій грошовій сумі.
Разом з тим, власник або уповноважений ним орган може прийняти рішення про додаткові стимулюючі виплати у зв’язку з високим рівнем інфляції в Україні.