20 органів місцевого самоврядування Львівщини готові до реалізації делегованих повноважень щодо здійснення контролю за додержанням законодавства про працю

27 лютого 2018

Начальник Головного управління Держпраці у Львівській області Ольга Вільхова взяла участь у  нараді, яка відбулася за участі першого заступника голови Львівської ОДА Ростислава Замлинського із головами об’єднаних територіальних громад області.

На нараді порушувалось питання про стан роботи із делегування органам місцевого самоврядування повноважень в частині здійснення контролю за додержанням законодавства про працю.

Ольга Вільхова повідомила, що станом на сьогодні 34 органів місцевого самоврядування прийняли рішення про введення посади інспектора праці, а ще 10 і досі перебувають у процесі прийняття такого рішення.

20 ОТГ вже мають інспекторів праці, які отримали відповідні посвідчення та готові до реалізації цих повноважень. Ще 9 громад скерували до Держпраці пакет необхідних документів та незабаром також отримають посвідчення.

«На сьогодні жодних проблем в реалізації повноважень в частині здійснення контролю за додержанням законодавства про працю з питань своєчасної та у повному обсязі оплати праці, додержання мінімальних гарантій в оплаті праці, оформлення трудових відносин не має. 18.08.2017 наказом Мінсоцполітики затверджено форми документів, що складаються при здійсненні заходів державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю», – зазначила Ольга Вільхова. Вона також повідомила, що 23 лютого оприлюднена постанова Кабінету Міністрів України від 18.12.2017, якою органи Держпраці та виконавчі органи міських рад міст обласного значення та сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад в частині здійснення контролю за додержанням законодавства про працю виведені з під дії мораторію.

Слід відмітити, що на базі Головного управлінням Держпраці у Львівській області постійно відбуваються навчання для інспекторів праці органів місцевого самоврядування. Разом з тим, фахівцями Головного управлінням спільно з органами місцевого самоврядування активно проводиться превентивно – роз’яснювальна робота для суб’єктів господарювання з питань правильного застосування законодавства про працю. У 2017 році було проведено 94 таких семінари, а з початку року цього року – 38.