Інформація про проведену семінар-нараду в ЛКП «Львівелектротранс»
05 жовтня 2015Володимир Стащишин – розпочав свій виступ з такої основної тези, яку висловив Генеральним директором Міжнародної організації праці Хуан Сомавія.
«Безпечна робота є позитивним фактором підвищення продуктивності праці та економічного зростання. Хвороби та травми не є неминучими супутниками трудової діяльності, а відсутність коштів не може служити виправданням відсутності уваги до безпеки та здоров’я робітників».
Також нагадав ст. 43 та 46 з Конституції України:
Стаття 43.
- Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці, на заробітну плату, не нижчу від визначеної законом. Використання праці жінок і неповнолітніх на небезпечних для їхнього здоров’я роботах забороняється. Громадянам гарантується захист від незаконного звільнення. Право на своєчасне одержання винагороди за працю захищається законом.
Стаття 46.
- Громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення.
Володимир Стащишин на основі свідчень статистичних даних сказав, що на підприємствах, в установах, організаціях України всіх форм власності щоденно травмується в середньому понад 200 працівників, з них близько 30 стають інвалідами і 5—6 осіб одержують травми зі смертельним наслідком. Ризик стати жертвою нещасного випадку на виробництві або постраждати від профзахворювання в Україні у 5—8 разів вищий, ніж у розвинутих країнах.
Особливо складна ситуація з умовами праці відмічається на підприємствах приватної форми власності, малого та середнього бізнесу та індивідуальної зайнятості, більшість з яких не охоплені державним статистичним спостереженням щодо умов праці.
У своєму виступі Володимир Стащишин навів дані щодо нещасних випадків зі смертельним наслідком, що сталися на підприємствах Дніпропетровщини внаслідок ураження електричним струмом, зокрема 15 червня смертельної травми зазнав слюсар з ремонту рухомого складу Дніпропетровського комунального підприємства електротранспорту (працівник 1969 року народження), який виконував ремонт струмоприймача на даху трамвайного вагону. За висновком комісії, нещасний випадок стався через порушення посадових осіб при роботі зі схемою зняття та подачі напруги контактної мережі, а також через невикористання під час роботи захисних рукавиць та діелектричного килимка, які убезпечують від електроураження.
Проінформував про нововведення у законодавчій та нормативно-правовій базі з питань охорони праці, ознайомив присутніх зі структурою Головного управління Держпраці у Львівській області.
По питанню підготовки підприємства до роботи в осінньо-зимовий періоди 2015-2016рр. Володимир Стащишин наголосив, що на сьогодніший час повинні були завершені необхідні ремонтні роботи та роботи з обслуговування будівель, покрівель та вентиляційних установок, рухомого електротранспорту, автотранспорту, водо- і тепломереж, опалювальних та освітлювальних систем, каналізації, телефонної мережі, під’їзних шляхів підприємства тощо. Для боротьби зі сніговими заметами поновити (за необхідності) інвентар, спецодяг та взуття. Здійснювати заходи щодо дотримання правил і вимог нормативно-правових актів з питань охорони праці. Також керівникам структурних підрозділів підприємства необхідно провести позапланові інструктажі з питань охорони праці при експлуатації об’єктів та перевірити чи працівники певних професій (оператори котелень, відповідальні за роботу котельних та паливних пройшли відповідні навчання та перевірку знань).
Підсумовуючи, Володимир Стащишин сказав, що збереження здоров’я і життя працівників – запорука успішного виробництва.
Тарас Чепіль у своєму виступі зупинився на основних питання щодо дотримання вимог «Правил безпечної експлуатації електроустановок споживачів». Нагадав працівникам основні вимоги безпеки під час обслуговування електроустановок та порядок видачі та оформлення наряду. Проінформував про правильність ведення журналів обліку робіт за нарядами і розпорядженнями, а також оформлення робіт, що виконуються за розпорядженням і в порядку поточної експлуатації. Також розповів про правильне встановлення заземлень в електроустановках підстанцій і в роподільчих устаткуваннях.
Григорій Фургало у своєму виступі коротко зупинився на питання щодо дотримання вимог «Правил будови і безпечної експлуатації вантажопідіймальних кранів.
Роман Герей– який ознайомив працівників підприємства із змінами трудового законодавства, що стосуються оплати праці, гарантіями забезпечення права громадян на працю. Надав консультації працівникам, щодо застосування норм трудового законодавства, акцентувала увагу присутніх на відповідальності за порушення законодавства про працю.
Працівниками Головного управління Держпраці у Львівській області надано вичерпні відповіді на поставлені працівниками підприємства питання
Васільєв С.В.– директор ЛКП «Львівелектротранс» сказав, що проблема збереження здоров’я і життя працівників підприємства має особливе значення і наголосив на необхідності пам’ятати всім керівникам структурних підрозділів, що людське життя – це найвища соціальна цінність, і ніякими обставинами не можна виправдати смерті людини. Одне з головних питань було забезпечення працівників підприємства спеціальним одягом, спеціальним взуттям та засобами індивідуального захисту. Доручив службі охорони праці підприємства Бутитер В.Р. перевірити дотримання працівниками вимог безпеки при роботі в електроустановках. Побажав колективу в подальшому не допускати подібних нещасних випадків, які мали місце на підприємстві в першій половині 2015р., а їх було аж 7 нещасних випадків.