Безпека на складах балонів з газами : що потрібно знати роботодавцю та працівнику

25 червня 2018

Днями  фахівці ГУ Держпраці у Львівській області провели семінар у ТзОВ «Розділтехгаз – ЛХЗ» щодо охорони праці 

Під час превентивного заходу йшлося про  основні вимоги щодо безпечного виконання робіт  на  складах балонів з газами.

Так зазначалося, що  склади для зберігання балонів з горючими газами повинні бути одноповерховими з покриттям, яке легко скидається, і не мати горищних приміщень.

Покриття підлоги та рамп складів має бути виготовлене з матеріалів, що не утворюють іскор під час удару.

Для захисту від прямої дії сонячного проміння на балони, шибки віконних отворів складу слід зафарбовувати білою фарбою або обладнувати сонцезахисними пристроями. Зберігання балонів на відкритих майданчиках споруди, які захищають їх від дії опадів та сонячного проміння, повинні бути з негорючих матеріалів.

Балони з горючими газами повинні зберігатися окремо від балонів з киснем, стисненим повітрям, хлором, фтором та іншими окислювачами, а також від балонів з токсичними газами. Зовнішня поверхня балонів має бути пофарбована в установлений для певного газу колір. Дозволяється спільне зберігання на відкритих майданчиках балонів з різними продуктами розділення повітря. При цьому місця для зберігання балонів з різними продуктами розділення повітря повинні бути відокремлені одне від одного негорючими бар’єрами висотою 1,5 м.

Під час зберігання і транспортування балонів з киснем не можна допускати потрапляння на них жиру (виробничих масел) та стикання арматури з промасленими матеріалами.

Під час перекатування балонів з киснем вручну забороняється  братися за вентилі.

Слід наголосити, що  балони, з яких виявлено витікання газу, повинні негайно прибиратися зі складу в безпечне місце.

Приміщення для зберігання горючих газів необхідно обладнувати газовими аналізаторами, а за їх відсутності адміністрація об’єкта повинна встановити порядок відбирання та контролю проб повітря.

Балони з горючими газами, що мають башмаки, повинні зберігатися у вертикальному положенні у спеціальних гніздах, клітках та інших пристроях, що виключають їх падіння.

Балони, які не мають башмаків, слід зберігати в горизонтальному положенні на дерев’яних рамах чи стелажах. Висота штабеля у цьому випадку не повинна перевищувати 1,5 м, а всі вентилі мають бути закриті запобіжними ковпаками і повернені в один бік.

У разі укладання балонів у штабелі між рядами повинні бути уміщені прокладки, які запобігають розкочуванню балонів та стиканню їх між собою.

Склади для зберігання балонів з горючими газами повинні мати постійно працюючу примусову вентиляцію, що забезпечує безпечні концентрації газів.

У цих складах дозволяється лише водяне, парове низького тиску або повітряне опалення.

На дверях (воротах) складів балонів з газами необхідно вивішувати таблички із зазначенням вогнегасної речовини, яку дозволяється застосовувати під час пожежі. Обслуговуючий персонал повинен знати пожежну небезпеку газів, що зберігаються на складах, порядок евакуації балонів та правила гасіння горючих газів.

      Не дозволяється:

– зберігання будь-яких сторонніх речовин, матеріалів, обладнання, предметів у складах -балонів з газами;

– транспортування і зберігання балонів з газами без запобіжних ковпаків та нагвинчених на штуцери заглушок;

– зберігання балонів з пошкодженим корпусом (вм’ятинами, тріщинами, корозією тощо), а також з простроченим терміном періодичного огляду;

– зберігання балонів з горючими газами та окислювачами у приміщеннях, які не є спеціальними складами балонів.