Черговий крок Уряду назустріч роботодавцям, які бажають працювати у правовому полі

05 вересня 2019

В Урядовому Кур’єрі опубліковано текст Постанови КМУ від 21 серпня 2019 р. № 823 «Деякі питання здійснення державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю».

Зазначеною постановою Уряд затвердив:

  • Порядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю;
  • Порядок здійснення державного нагляду за додержанням законодавства про працю.

Ця постанова відновлює право органів місцевого самоврядування здійснювати контроль за працею з питань:

  • Своєчасного та у повному обсязі оплати праці;
  • Дотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці;
  • Оформлення трудових відносин.

Метою прийняття постанови є забезпечення ефективної реалізації посадовими особами Державної служби України з питань праці, її територіальних органів та виконавчими органами міських рад міст обласного значення та об’єднаних територіальних громад своїх повноважень щодо здійснення державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю.

Варто наголосити, що зазначена постанова є черговим кроком Уряду назустріч роботодавцям, що бажають працювати у правовому полі. Так, зокрема Порядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю передбачає, що штрафні санкції за порушення законодавства про працю, передбачені статтею 265 КЗпП України, застосовуються тільки у тих випадках, коли роботодавець не бажає усувати виявлені порушення або використовує незадекларовану працю.

Таким чином, Уряд визначив основний пріоритет у роботі інспекторів праці та чітку позицію щодо необхідності зниження рівня незадекларованої праці в Україні.