Чи буде порушенням ненадання щорічних відпусток упродовж двох років підряд?

25 січня 2018

24 січня у   Головному управлінні ДФС у Львівській області за участі  фахівця ГУ Держпраці у Львівській області  відбувся семінар   для платників податків. 

Головний державний інспектор ГУ Держпраці у Львівській області  Галина Меленюк поінформувала про розмір мінімальної заробітної платні у  2018 році,  особливості застосування законодавства про працю та штрафні санкції за порушення трудового законодавства.

 Разом з тим інспектор  відповіла  на  запитання присутніх.

Зокрема, один  з підприємців  запитав про те, чи буде порушенням ненадання щорічних відпусток упродовж двох років підряд.

Галина  Меленюк зазначила, що вимогами ст.79 КЗпП України передбачено, що черговість надання відпусток визначається графіками, які затверджуються власником або уповноваженим ним органом за погодженням з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником), і доводиться до відома всіх працівників.

При складанні графіків ураховуються інтереси виробництва, особисті інтереси працівників та можливості їх відпочинку.

Конкретний період надання щорічних відпусток у межах, установлених графіком, узгоджується між працівником і власником або уповноваженим ним органом, який зобов’язаний письмово повідомити працівника про дату початку відпустки не пізніш як за два тижні до встановленого графіком терміну. Вимогами ст. 80 КзП П України передбачено те, що забороняється ненадання щорічних відпусток повної тривалості протягом двох років підряд, а також ненадання їх протягом робочого року особам віком до вісімнадцяти років та працівникам, які мають право на щорічні додаткові відпустки за роботу зі шкідливими і важкими умовами чи з особливим характером праці.