Фахівці ГУ Держпраці розглянули Програми розвитку гірничих робіт шахт ДП «Львіввугілля» на 2019 рік

19 грудня 2018

У п’ятницю, 14 грудня, під головуванням заступника начальника Головного управління Держпраці у Львівській області Андрія Стецька відбулася нарада з  керівниками ДП «Львіввугілля»,  директорами шахт Львівщини за участі представника Львівсько–Волинського воєнізованого гірничорятувального загону.

Під час наради присутні розглянули програми розвитку гірничих робіт шахт ДП «Львіввугілля» на 2019 рік та обговорили стан охорони праці на шахтах.

Зокрема, керівники шахт поінформували про виконання умов погодження ГУ Держпраці у Львівській області програм розвитку гірничих робіт на 2018 рік. Окрім цього, вони повідомили про виконання графіку капітальних ремонтів стаціонарного обладнання шахт ДП «Львіввугілля».

Окремо присутні обговорили питання наявності дозвільних документів, забезпечення працівників вугільних підприємств засобами індивідуального захисту, а гірничих виробок пожежно-зрошувальним трубопроводом та засобами пожежогасіння.

Заслухавши виступи відповідальних посадових осіб ДП «Львіввугілля», заступник начальника Головного управління Андрій Стецько звернув увагу т.в.о. генерального директора ДП «Львіввугілля» Олега Акімова на необхідність термінового вирішення питання щодо отримання (продовження терміну дії) спеціальних дозволів на користування надрами в межах полів шахт «Межирічанська», «Лісова» та «Червоноградська» у Державній службі геології та надр України. Після чого, на підставі спецдозволів на користування надрами, необхідно отримати згідно з чинним законодавством відповідні акти про надання гірничих відводів у Державній службі України з питань праці. 

Слід зазначити, що переважна більшість умов погодження Головним управлінням програм розвитку гірничих робіт на 2018 рік державним підприємством «Львіввугілля» своєчасно виконано, зокрема отримано відповідні експертні висновки щодо продовження терміну експлуатації стаціонарного обладнання, граничний термін експлуатації якого закінчився.

Однак, через недофінансування заходів з охорони праці залишається невиконаним низка питань, які необхідно було зробити упродовж 2018 року.

Отже, не забезпечено в повному обсязі працівників спецодягом, спецвзуттям, а підземних працівників шахт «Великомостівська», «Відродження», «Степова» та «Червоноградська» індивідуально закріпленими ізолювальними саморятівниками (не вистачає 293 шт.). Разом з тим не пройшли  періодичне тренування в саморятівниках у спеціальних «димових камерах» 524 підземних працівники, а саме: шахт «Великомостівська» (71 чол.), «Відродження» (360 чол.) та «Степова» (93 чол.). Гірничі виробки шахт ДП «Львіввугілля» забезпечені на 89% пожежно-зрошувальними трубопроводами.

За результатами наради визначено низку питань, які необхідно вирішити ДП «Львіввугілля». Зокрема, оснащення засобами автоматичної пожежної сигналізації та автоматичного пожежогасіння приміщень, будівель та споруд поверхневого комплексу та гірничих виробок; обладнання вантажно-людських вертикальних підйомних установок з машинами барабанного типу засобами сигналізації машиністу підйому про напуск каната у ствол; здійснення захисту у підземних мережах напругою понад 1140 В трансформаторів та електродвигунів від витікань на землю; оснащення вибоїв підготовчих виробок, що проводяться вугіллям чи вугіллям і породою, а також сполучення лав із штреками, розподільних пунктів та інших місць групового розміщення електроустаткування в дільничних виробках автоматичними системами локалізації спалахів метану і вугільного пилу на початковій стадії їх виникнення.