Фахівці ГУ Держпраці розглянули стан виконання Програм розвитку гірничих робіт шахт ДП «Львіввугілля» та ПАТ «Шахта «Надія»

04 липня 2019

У середу, 3 липня, під головуванням заступника начальника управління -начальника відділу нагляду у вугільній промисловості Управління гірничого нагляду Володимира Осадці відбулася нарада з  керівниками ДП «Львіввугілля» та ПАТ «Шахта «Надія».

Під час наради присутні розглянули стан виконання у І півріччі умов погодження Головним управлінням Держпраці у Львівській області програм розвитку гірничих робіт шахт ДП «Львіввугілля» та ПАТ «Шахта «Надія» на 2019 рік, а також обговорили стан охорони праці на шахтах.

Зокрема, керівники шахт поінформували про виконання умов погодження ГУ Держпраці у Львівській області програм розвитку гірничих робіт на 2019 рік. Окрім цього, вони повідомили про виконання графіку капітальних ремонтів стаціонарного обладнання шахт ДП «Львіввугілля» та ПАТ «Шахта «Надія».

Окремо присутні обговорили питання проведення експертних обстежень стаціонарного обладнання, яке експлуатується з вичерпним строком експлуатації, забезпечення працівників вугільних підприємств засобами індивідуального та колективного захисту, гірничих виробок пожежно-зрошувальним трубопроводом.

Заслухавши виступи відповідальних посадових осіб ДП «Львіввугілля», Володимир Осадця звернув увагу в.о. технічного директора – першого заступника генерального директора ДП «Львіввугілля» Олександра Сафонова на необхідність термінового вирішення питання щодо отримання акту про надання гірничого відводу ВП «Шахта «Червоноградська» у Державній службі України з питань праці, а також питань щодо отримання експертних висновків на окреме стаціонарне обладнання, яке експлуатується з вичерпним строком експлуатації, особливо по шахтах «Степова» і «Червоноградська». 

Слід зазначити, що більшість умов погодження Головним управлінням програм розвитку гірничих робіт на 2019 рік упродовж І півріччя державним підприємством «Львіввугілля» та ПАТ «Шахта «Надія» виконано своєчасно. Зокрема отримано більшість експертних висновків щодо продовження терміну експлуатації стаціонарного обладнання, граничний термін експлуатації якого закінчився, проведено експертні обстеження вантажно-підіймальних механізмів.

Однак, через недофінансування заходів з охорони праці залишається невиконаним низка питань, які необхідно було зробити упродовж І півріччя 2019 року.

Отже, не забезпечено підземних працівників шахт «Великомостівська», «Межирічанська», «Відродження», «Степова» та «Червоноградська» індивідуально закріпленими ізолювальними саморятівниками (не вистачає по ДП «Львіввугілля» 634 шт.). Разом з тим, не пройшли  періодичне тренування в саморятівниках у спеціальних «димових камерах» 533 підземних працівники ДП «Львіввугілля», а саме: шахт «Межирічанська» (118 чол.), «Відродження» (228 чол.) та «Степова» (136 чол.), шахта «Лісова» (51 чол) та 180 підземних працівників ПАТ «Шахта «Надія». Гірничі виробки шахт ДП «Львіввугілля» забезпечені на 91% пожежно-зрошувальними трубопроводами, для повного забезпечення гірничих виробок пожежно-зрошувальними трубопроводами бракує 12480 погонних метрів. Відсутній спеціальний проект ліквідації шахти «Зарічна», шахта знаходиться в стадії затоплення.

За результатами наради складено відповідний протокол, який  буде скеровано до обов’язкового виконання керівництву ДП «Львіввугілля» та ПАТ «Шахта «Надія».

 

Для довідки: на даний час Львівським окружним адміністративним судом на підставі адміністративного позову Головного управління Держпраці у Львівській області до ДП «Львіввугілля» винесено постанову щодо наступних заборонах робіт:

  • спуску в підземні гірничі виробки шахт ДП «Львіввугілля» підземних працівників, які не пройшли повторні практичні тренування у саморятівниках у спеціальних «димових камерах»;
  • спуску в гірничі виробки шахт ДП «Львіввугілля» підземних працівників, які не забезпечені індивідуальними (закріпленими за кожним працівником під особистий підпис) справними ізолювальними саморятівниками;
  • ведення гірничих робіт в гірничих виробках шахт ДП «Львіввугілля», які не забезпечені пожежно-зрошувальним трубопроводом