Фахівці ГУ Держпраці розглянули виконання умов погодження планів розвитку гірничих робіт вуглевидобувних шахт Львівщини

05 квітня 2018

Фахівці Головного  управління Держпраці у Львівській області розглянули виконання протягом І кварталу 2018 року умов погодження планів розвитку гірничих робіт вуглевидобувних шахт Львівщини на 2018 рік. 

3 квітня під головуванням заступника начальника ГУ Держпраці у Львівській області Андрія Стецька відбулася спільна нарада за участю т.в.о. генерального директора ДП «Львіввугілля» Олега Акімова, інших керівників ДП «Львіввугілля»,  директорів шахт Львівщини та представників Львівсько – Волинського воєнізованого гірничорятувального загону. Під час наради присутні розглянули виконання планів розвитку гірничих робіт вугільних шахт на 2018 рік та обговорили стан охорони праці на вугільних шахтах.

Зокрема, керівники шахт проінформували про виконання умов погодження програм розвитку гірничих робіт потягом І кварталу 2018 року. Окрім цього, вони повідомили про виконання капітальних ремонтів стаціонарного обладнання шахт ДП «Львіввугілля» та ПАТ «Шахта «Надія».

Окремо присутні обговорили питання забезпечення вугільних підприємств засобами індивідуального захисту шахтарів, гірничих виробок пожежно-зрошувальним трубопроводом та первинними засобами пожежогасіння..

Як позитив, слід відзначити, на шахтами ДП «Львіввугілля» та ПАТ «Шахта «Надія» протягом І кварталу 2018 року здійснена значна робота щодо проведення експертизи гірничошахтного обладнання (підйомні комплекси шахт, вентилятори головного провітрювання, шахтні котельні, метанометрична техніка, тощо), граничний термін експлуатації якого закінчився, з метою визначення його подальшої безпечної експлуатації, що позитивно впливає на стан охорони праці. 

Разом з тим на шахтах ДП «Львіввугілля» у І-му кварталі проведено експертизу шахтних копрів та отримано експертні висновки інституту гірничої механіки ім. М.М. Федорова щодо подальшої безпечної їх експлуатації. У поточному періоді 2018 року ДП «львіввугілля» придбано 2 кілометри нових труб з метою прокладання пожежно-зрошувального трубопроводу в гірничих виробках вугільних шахт. Також всі підземні працівники вугільних шахт Львівщини забезпечені в повному об’ємі індивідуально закріпленими ізолювальними саморятівниками, головними акумуляторними світильниками та пройшли періодичне (1 раз в два роки) тренування в саморятівниках у спеціальних «димових камерах».

 Водночас залишається невирішеною низка питань. Передусім, це незабезпеченість в повному об’ємі гірничих виробок шахт ДП «Львіввугілля» пожежно-зрошувальним трубопроводом (всього не вистачає 13,74 км), не проведення періодичного опосвідчення спеціалізованою організацією значної кількості пересувних підземних високовольтних підстанцій та високовольтних підземних комірок, не забезпеченість шахтарів спецодягом.

Крім того, на ВП «Шахта «Червоноградська» відсутні чинні спеціальний дозвіл на користування надрами та акт про надання гірничого відводу. Водночас на ВП «Шахта «Відродження» не вирішено питання щодо отримання дозволів на експлуатацію обладнання та захисних систем, призначених для експлуатації  в потенційно вибухонебезпечному середовищі, устатковання напругою понад 1000 В (електричне устатковання електричних станцій та мереж; технологічне електрообладнання), парових котлів теплопродуктивністю понад 0,1 МВт, посудин, що працюють під тиском понад 0,05 МПа, вантажопідіймальних кранів.

Також велике занепокоєння у фахівців ГУ Держпраці у Львівській області викликає стан охорони праці на ВП «Шахта «Зарічна», яка з січня 2015 року припинила вуглевидобуток і працює в режимі водовідливу. На зазначеній шахті переважна більшість обладнання підйомних комплексів та вентиляційна установка головного провітрювання працюють без відповідних експертних висновків на продовження терміну експлуатації, відсутній проект ліквідації шахти «Зарічна», по шахті повністю розузгоджений Львівсько-Волинським ВГРЗ план ліквідації аварії.

За результатами наради складено відповідний протокол, в якому відображено всі невиконані умови погодження планів розвитку гірничих робіт вуглевидобувних шахт ДП «Львіввугілля» на 2018 рік протягом І кварталу 2018 року і який буде скеровано до обов’язкового виконання керівництву ДП «Львіввугілля».