Інспектори ГУ Держпраці провели превентивні заходи для бригад Стрийського відділення бурових робіт

22 січня 2018

Упродовж 4-16 січня  у бурових бригадах №4, 5, 6, 7 Стрийського відділення бурових робіт філії  БУ «Укрбургаз» ПАТ «Укргазвидобування» проведено наради  щодо дотримання  вимог нормативно-правових актів з питань праці, охорони праці та промислової безпеки під час ведення робіт підвищеної небезпеки при бурінні свердловин на нафту і газ.

Так, інспектори наголосили на необхідності посилення відомчого нагляду на підприємстві, за дотриманням вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів про охорону праці та з безпечного виконання робіт з підвищеною небезпекою, а також ознайомили з основними завданнями Державної служби України з питань праці, гарантіями прав на охорону праці.

 

При цьому вони відзначили, що підприємства нафтогазового комплексу відносяться до суб’єктів господарювання з високим ступенем ризику і несуть в собі потенційну загрозу. Аварії на таких об’єктах можуть бути масштабними і мати техногенний характер з непередбачуваними наслідками, а також нести загрозу життю і здоров’ю людей.

Для запобігання аварій і забезпечення нормальних умов праці велике значення має підтримка обладнання, машин, агрегатів та інструментів у справному стані.

Профілактичний догляд за обладнанням і машинами забезпечується на відповідній імовірності частоти відмов (виходів з ладу) пристосувань, або їх систем і складається з перевірки, попереджувальних ремонтів або заміни запасних частин до можливого виникнення відмови. Технічне обслуговування машин та агрегатів необхідно планувати так, щоб в міжремонтний період обладнання працювало надійно, безвідмовно. Необхідно не тільки правильно установити тривалість періодів між перевірками обладнання, але і правильно врахувати чинники, що свідчать про необхідність позачергової перевірки. Отже на об’єктах підвищеної небезпеки треба мати достовірні дані про можливу частоту відмов, середню тривалість працездатності обладнання між відмовами. Для цього використовують практичний досвід, вивчають роботу обладнання в період, що передує відмовам, а також інший доступний спосіб аналізу.

На об’єктах підвищеної небезпеки робота з профілактики обладнання планується заздалегідь. Графіки огляду і ремонту складають для кожного виду обладнання незалежно від того, часто чи рідко вони будуть проводитись.

Особливу увагу на об’єктах підвищеної небезпеки слід надавати підтримці у справному стані пристроїв автоматики і контролю.

Разом з тим присутнім окреслили основні аспекти законодавства з проведення експертизи умов праці, наголосили на відповідальності керівників за несвоєчасне та неякісне проведення атестації робочих місць за умовами праці, а також за ненадання працівникам компенсацій за шкідливі умови праці. Повідомили  про збільшення розміру штрафних санкцій за порушення трудового законодавства. Ознайомили працівників зі змінами, що стосуються оплати праці та  вимогами порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій у відповідності до наказу МОЗ №246 від 21.05.2007 р.