У фермерському господарстві йшлося про охорону праці в тваринництві

23 січня 2018

Днями у фермерському господарстві «Велес», яке займається вирощуванням м’ясних порід великої рогатої худоби, проведено спільний превентивний захід з питань охорони праці, гігієни праці та експертизи умов праці.

Головний державний інспектор відділу нагляду в АПК та СКС Роман Дулюк ознайомив керівництво підприємства та осіб відповідальних за вирішення питань з охорони праці із змінами в законодавстві. Надана методична допомога і практичні роз’яснення для внесення змін у виробничі інструкції, що діють у підприємстві згідно яких проходять інструктаж та виконують роботи працівники підприємства, відповідно до «Правил охорони праці у сільськогосподарському виробництві» НПАОП 01.0-1.01-12 та «Правил охорони праці у тваринництві. Велика рогата худоба» НПАОП 01.2-1.10-05.

Акцент превентивного заходу було звернено на зменшення ризиків травмування працівників під час вантажно-розвантажувальних робіт, робіт з інструментом і пристроями, а також під час експлуатації електрообладнання підприємства.

Зважаючи на період року та ускладнену погодну ситуацію, наголошено на підвищеному ризику травмування посадових осіб та працівників фермерського господарства під час дорожньо-транспортних пригод, а також на вжитті заходів для організації безпечного виконання робіт в умах ускладненої погодної ситуації.

Головний державний інспектор відділу експертизи умов праці Марія Петрушко  ознайомила присутніх із законодавством щодо проведення експертизи умов праці, порядком проведення експертизи умов праці, повноваженнями відділу експертизи умов праці ГУ Держпраці, зосередила увагу на необхідності проведення атестації робочих місць за умовами праці. Разом з тим вона  наголосила на відповідальності керівників за несвоєчасне та неякісне проведення атестації робочих місць.

В ході проведення превентивного заходу головний державний інспектор відділу з питань гігієни праці  Ігор Дацій  надав роз’яснення керівнику та присутнім працівникам підприємства щодо процедури організації проведення попередніх (періодичних) медичних оглядів працівників певних категорій у відповідності до вимог наказу Міністерства охорони здоров’я України №246 від 21.05.2007р. «Про затвердження Порядку проведення попередніх (періодичних) медичних оглядів працівників певних категорій».