Керівників 19 медзакладів області зобов’язали активізувати роботу з метою завершення розслідувань гострих професійних захворювань

15 вересня 2021

Начальник відділу гігієни праці ГУ Держпраці у Львівській області Віра Кузів взяла участь у онлайн-нараді з керівниками закладів охорони здоров’я області, проведеній Департаментом охорони здоров’я Львівської ОДА.

В межах заходу йшлося про готовність закладів охорони здоров’я до реагування на випадок зростання захворюваності на COVID-19. Водночас, обговорено стан розслідування випадків гострих професійних захворювань та смертельних випадків, що трапились серед медичних працівників.

Як повідомила Віра Кузів, у серпні 2021 року до Управління Держпраці надійшло 37 повідомлень про випадки захворювань на COVID-19 серед медичних та інших працівників лікувальних закладів, з них 2 повідомлення про смертельні випадки. З початку пандемії таких повідомлень загалом надійшло 6492 та 76 відповідно.

Всього станом на сьогодні завершено розслідування 4781 випадку, що становить 73% від загальної кількості. За результатами проведених розслідувань встановлено, що пов’язані з умовами праці – 9% випадків, не пов’язані – 91%.

Разом з тим, тривають розслідування 1726 (27%) випадків, що трапились у 19 закладах охорони здоров’я області та розслідуються комісіями, створеними роботодавцями.

Представниця Головного управління відзначили, що однією із основних причин довготривалих розслідувань є неналежне формування комісіями матеріалів розслідувань. Також Віра Кузів нагадала, що гостре професійне захворювання встановлюється лікарем-профпатологом за результатами проведеного епідрозслідування. Тому важливо якісно проводити епідрозслідування та встановити джерело інфікування медичного працівника.

За результатами обговорення сторони домовились обмінятись інформацією з метою проведення ґрунтовного аналізу причин захворюваності медичних працівників та напрацювання дієвих профілактичним заходів  боротьби з COVID-19.  Керівників медичних закладів зобов’язано активізувати роботу з метою завершення розслідувань гострих професійних захворювань.