Хто і як часто повинен декларувати об’єкти підвищеної небезпеки?
26 вересня 2019Суб’єкти господарювання, у власності або користуванні яких є хоча б один зареєстрований об’єкт підвищеної небезпеки повинні розробити і скласти декларацію безпеки об’єкта підвищеної небезпеки.
Декларацію безпеки об’єкта підвищеної небезпеки (далі – декларація безпеки) слід розробити і скласти відповідно до вимог «Порядку декларування безпеки об’єктів підвищеної небезпеки».
Документ потрібно подати в Головне управління Держпраці у Львівській області разом з позитивним висновком експертизи упродовж року після державної реєстрації об’єкта підвищеної небезпеки.
Декларація безпеки переглядається суб’єктом господарювання один раз на 5 років або в інші терміни у разі змін, які можуть вплинути на зміст відомостей поданих в декларації безпеки.
Декларація безпеки складається за формою, яка наведена в додатку до Порядку декларування, затвердженого Постановою КМУ від 11 липня 2002 р. № 956 https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/956-2002-%D0%BF .
При цьому слід наголосити, що суб’єкти господарювання, у власності або користуванні яких є хоча б один зареєстрований об’єкт підвищеної небезпеки відповідають за захист життя і здоров’я людей та довкілля від шкідливого впливу аварій на цих об’єктах і зобов’язані запобігати їх виникненню, обмежувати (локалізовувати) їх розвиток і ліквідовувати наслідки.
До слова, з 2003 по 2019 роки, в Державному реєстрі об’єктів підвищеної небезпеки у Львівській області, станом на сьогодні, зареєстровано 584 об’єкти (127 суб’єктів господарювання) і з них зареєстровано 161 декларацію безпеки об’єктів підвищеної небезпеки.