Хто і як часто повинен декларувати об’єкти підвищеної небезпеки?

26 вересня 2019

Суб’єкти господарювання, у власності або користуванні яких є хоча б один зареєстрований об’єкт підвищеної небезпеки повинні розробити і скласти декларацію безпеки об’єкта підвищеної небезпеки.

Декларацію безпеки об’єкта підвищеної небезпеки (далі – декларація безпеки) слід розробити і скласти відповідно до вимог «Порядку декларування безпеки об’єктів підвищеної небезпеки».

Документ потрібно подати в Головне управління Держпраці у Львівській області разом з позитивним висновком експертизи упродовж року після державної реєстрації об’єкта підвищеної небезпеки.                         

Декларація безпеки переглядається суб’єктом господарювання один раз на 5 років або в інші терміни у разі змін, які можуть вплинути на зміст відомостей поданих в декларації безпеки.

Декларація безпеки складається за формою, яка наведена в додатку  до Порядку декларування, затвердженого Постановою КМУ від 11 липня 2002 р.     № 956 https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/956-2002-%D0%BF .

При цьому слід наголосити, що  суб’єкти  господарювання, у власності або користуванні яких є хоча б один зареєстрований об’єкт підвищеної небезпеки відповідають за захист  життя  і  здоров’я  людей  та довкілля  від  шкідливого  впливу  аварій  на  цих об’єктах і зобов’язані запобігати їх виникненню, обмежувати (локалізовувати)  їх розвиток і ліквідовувати наслідки.

 До слова, з 2003 по 2019 роки, в Державному реєстрі об’єктів підвищеної небезпеки у Львівській області, станом на сьогодні, зареєстровано 584 об’єкти (127 суб’єктів господарювання) і з них зареєстровано 161 декларацію безпеки об’єктів підвищеної небезпеки.