На Львівщині відбувся семінар для інспекторів праці з п’яти областей України

15 березня 2018

У середу, 14 березня, на Львівщині за участю заступника директора Департаменту з питань праці Державної служби України з питань праці Олени Коновалової, начальника відділу експертизи умов праці Державної служби України з питань праці Володимира Гончарука відбувся тренінг для інспекторів праці з Львівської, Закарпатської, Івано-Франківської, Чернівецької та Тернопільської областей України.

Під час вступного слова начальник ГУ Держпраці у Львівській області Ольга Вільхова зазначила, що цей захід буде корисним   як для фахівців територіальних органів Держпраці, так  і для  інспекторів органів місцевого самоврядування.

«Ми раді вітати вас на Львівщині. Впевнена, що за підсумками цієї зустрічі ми зможемо напрацювати єдину методику роботи щодо здійснення контролю за дотриманням законодавства про працю»,- сказала Ольга Вільхова, звертаючись до учасників заходу.

В рамках тренінгу  присутнім  роз’яснили вимоги законодавства  про працю. Учасників поінформували про повноваження інспекторів.

Олена Коновалова зазначила, що основним завданням інспектора праці  є забезпечення дотримання законодавства.  «Для нас головне  не штрафувати, а  допомогти роботодавцю працювати у правовому полі та не порушувати законодавство»,- сказала заступник директора Департаменту з питань праці Державної служби України з питань праці

При цьому вона повідомила, що свої повноваження державні інспектори праці здійснюють на підставі законів України „Про ратифікацію Конвенції міжнародної організації праці № 81 1947 року про інспекцію праці у промисловості й торгівлі” від 08.09.2004 № 1985-ІУ та „Про ратифікацію Конвенції міжнародної організації праці  № 129 1969 року про інспекцію праці в сільському господарстві” від 08.09.2004 № 1986-ІУ.

Окрім цього, під час тренінгу йшлося про підстави для інспекційних відвідувань та алгоритм   їх проведення. Зазначалося, що  інспекційне відвідування не може тривати більше десяти днів. При цьому інспектор праці може здійснювати інспекційне відвідування та невиїзні інспектування.

 

Підсумовуючи, представник Держпраці закликала учасників особливу увагу при проведенні інспекційних відвідувань звертати на дотримання прав та гарантій  військовослужбовців.

 Разом з тим під час семінару вручили службове посвідчення інспектора праці органу місцевого самоврядування представнику Чернівецької області. Посвідчення отримав  в.о. старости села Ставчани  Недобоївської сільської ради Хотинського району Василь Січкар.

До слова, тренінг відбувся у формі дискусії, відтак присутні інспектори праці мали змогу отримати відповіді на свої запитання.