На Пустомитівщині провели низку семінарів з охорони праці для працівників АТ “Львівгаз”

29 серпня 2019

Фахівці Головного управління Держпраці у Львівській області провели низку превентивних заходів з питань охорони праці для працівників Пустомитівських відділень АТ «Львівгаз».

Під час семінарів проаналізовано заходи, щодо дотримання  безпечних  умов  праці під час виконання  робіт з ремонту газопроводів.

Як зазначалось фахівцями, технічний стан газопроводів і споруд на них повинен систематично контролюватись власником чи балансоутримувачем (орендарем) шляхом проведення комплексного технічного огляду трас газопроводів, технічного обстеження, вимірювання захисних потенціалів і перевірки ефективності роботи засобів електрохімзахисту.

Комплексне приладове обстеження підземних сталевих газопроводів необхідно здійснювати вперше через рік після введення в експлуатацію, а тих, що знаходяться в задовільному технічному стані та нормальних геологічно-корозійних умовах – не рідше одного разу на 5 років при тривалості експлуатації до 25 років.

При експлуатації понад 25 років для таких, що знаходяться в задовільному технічному стані та нормальних геологічно-корозійних умовах – не рідше ніж один раз на 3 роки та не рідше ніж один раз на рік для таких, що знаходяться у складних геологічно-корозійних умовах, мають захисне покриття типу “нормальне”, включені до плану капітального ремонту або заміни.

За результатами такого обстеження сталевих і поліетиленових газопроводів складається відповідний документ, а інформація про виконані роботи та результати обстеження заноситься до паспорта газопроводу.

«На виконання ремонтних робіт слід видавати наряд-допуск, в якому обов’язково мають бути передбачені основні заходи безпеки виконання цих робіт» – наголошували фахівці Головного управління.