На шахті «Великомостівська» проведено засідання постійно діючої комісії з охорони праці

16 січня 2018
Днями на відокремленому підрозділі «Шахта «Великомостівська» відбулося засідання постійно діючої комісії з охорони праці, у якому взяла участь головний державний інспектор відділу нагляду у вугільній промисловості Наталія Зла.
Засідання проходило під головуванням в.о. директора  шахти Василя Бойка, за участю профспілок шахти, керівників структурних підрозділів, бригадирів, ланкових.
Основне питання, яке розглядалося під час  засідання – ріст виробничого травматизму у 2017 році в порівнянні з 2016 роком. Йдеться про 19 нещасних випадків у 2017 р., зокрема і  один смертельний, проти 14 нещасних випадків у 2016 році.
В рамках заходу були детально розглянуті причини настання нещасних випадків та вжиті заходи щодо їх недопущення, проаналізовані обставини, за яких сталися нещасні випадки.
18 нещасних випадків розслідувалися комісією, створеною наказом по підприємству.
 
По нещасному випадку із смертельним наслідком, що стався на дільниці підготовчих робіт №2 із машиністом гірничо-виймальних машин, було проведене спеціальне розслідування під головуванням посадової особи ГУ Держпраці у Львівській області.
Отже, 17 нещасних випадків сталися з організаційних причин, 1 нещасний випадок стався з технічних причин (недосконалість засобів виробництва), 1 випадок через незадовільний стан здоров’я потерпілого. По видах подій нещасні випадки розподілились наступним чином: 7 випадків – падіння породи, 6 випадків – дія предметів, що рухаються, 1 випадок (із смертельним наслідком) – ураження електричним струмом, 2 випадки – падіння потерпілого при пересуванні, 1 випадок – погіршення стану здоров’я потерпілого, 1 випадок – незастосування засобів індивідуального захисту (за їх наявності), 1 випадок – падіння конструктивних елементів устаткування.
Наталія Зла зауважила, що розроблені комісіями заходи з усунення причин нещасних випадків, зокрема і випадку, що стався з технічних причин, розробляються формально і зводяться до ознайомлення працівників з обставинами та причинами нещасних випадків і фактично не попереджають виникнення подібних випадків в майбутньому. Хоча, передусім,  мали би вживатися заходи до заборони того гірничошахтного обладнання, експлуатація якого призвела до нещасного випадку, і приведення його стану до нормативних вимог.
Разом з тим начальники дільниць шахти, де сталися нещасні випадки, в недостатній мірі вживають заходів щодо покращення стану охорони праці на ввірених їм дільницях.
Наталія Зла запропонувала вжити дієві заходи щодо покращення стану охорони праці на шахті і недопущення подальшого росту виробничого травматизму. Передусім, це проведення позапланових інструктажів під час видачі нарядів, заборона експлуатації несправного гірничошахтного обладнання, приведення шляхів пересування працівників в гірничих виробках у безпечний стан, недопущення порушень паспортів кріплення гірничих виробок.

 Окремо головний державний інспектор звернула увагу присутніх на необхідність застосування засобів індивідуального захисту, що призначені для певних виробничих процесів, та наявність ізолювальних саморятівників поруч з усіма підземними працівниками шахти на кожному робочому місці. Окрім цього, вона нагадала правила користування ізолювальним саморятівником.