На шахті «Відродження» відбулася учбова тривога

25 червня 2019

21 червня на ВП «Шахта «Відродження» відбулася  учбова тривога.

Навчання проводилося під керівництвом в.о. технічного директора – першого заступника генерального директора ДП «Львіввугілля» ДП «Львіввугілля» Сергія Руденка та за участі заступника начальника відділу нагляду у вугільній промисловості управління гірничого нагляду ГУ Держпраці у Львівській області Василя Марцинюка.

Тривогу провели відповідно до «Графіку протиаварійних тренувань (учбових тривог) з ліквідації умовної аварії або аварійної ситуації на підприємствах Міненерговугілля на 2019 рік» .

Захід організовано з метою перевірки підготовленості інженерно-технічних працівників, членів ДГК і робітників до порятунку людей, захоплених аварією, ліквідації її наслідків, а також перевірки якості заходів плану ліквідації аварій і його відповідності фактичному положенню в шахті та оперативно-технічної готовності підрозділів ЛВ ВГРЗ.

Відповідно до заходів ПЛА всі підземні працівники були сповіщені про аварію та виведені на поверхню. Для організації розвідки «уражених» гірничих виробок, виведення підземних працівників, надання допомоги «потерпілим» і ліквідації аварії на шахті були задіяні 2 відділення оперативного взводу, РПГ, ОВ, СДГ і ТЗ, командний склад ЛВ ВГРЗ.

Комісія спостерігала за діями працівників шахти та ЛВ ВГРЗ, заслухала звіти контролерів-спостерігачів дій персоналу шахти безпосередньо в гірничих виробках.

Так, інженерно-технічні працівники і члени ДГК шахти підготовлені до порятунку людей, захоплених аварією і ліквідації її наслідків;

  • план ліквідації аварії розроблений якісно, відповідно до діючих нормативних документів і відповідає дійсному положенню в шахті;
  • підрозділи ЛВ ВГРЗ готові до дій за призначенням.

    Проте, під час проведення учбової тривоги було виявлено низку недоліків.

Зокрема,  черговий диспетчер не вказав маршрут руху членам ДГК; не достатньо оперативно видав вказівки щодо подачі води на аварійну дільницю; не всі виконавці при отриманні команд від диспетчера доповідали про їх виконання; не всі посадові особи розписувалися в оперативному журналі за отримання та виконання завдань.

     З метою покращення протиаварійного захисту шахт ДП «Львіввугілля», комісія запропонувала директору шахти «Відродження»  до 05.07.2019 р. забезпечити усунення недоліків в організації та проведенні рятувальних робіт і ліквідації аварії. Окрім цього,   слід поінформувати про це працівників на засіданні ПДК з охорони праці. Водночас заступнику директора з виробництва необхідно здійснювати постійний контроль щодо знань  у гірничих диспетчерів дійсного положення в гірничих виробках та на поверхневому комплексі шахти.

    Відтак комісія вирішила, що після усунення виявлених недоліків,                               ВП «Шахта «Відродження» ДП «Львіввугілля» готова до ліквідації аварії.