На трьох вуглевидобувних шахтах Львівської області проведено спільний превентивний захід

09 лютого 2018

 8 лютого за участі  фахівців Головного управління Держпраці у Львівській області у відокремлених підрозділах «Шахта «Межирічанська»,  «Шахта «Лісова» державного підприємства «Львіввугілля» та ПАТ «Шахта «Надія» відбулися засідання постійно діючих комісій з охорони праці та позмінні збори шахтарів з питань охорони праці.  

 Засідання ПДК та позмінні збори шахтарів відбулися під головуванням перших керівників підприємств.

Під час засідань  розглядалися питання виробничого травматизму та професійної захворюваності  за  2017 рік та січень 2018 року.

Фахівці відділу нагляду у вугільній промисловості акцентували  увагу на характерних порушеннях «Правил безпеки у вугільних шахтах», які призводять до виробничих травм. Це, передусім, порушення паспортів кріплення гірничих виробок, незадовільний стан шляхів пересування, відсутність огороджень рухомих частин обладнання, непрацездатність звукової сигналізації, не приведення своїх робочих місць в безпечний стан до початку виконання робіт згідно виданого наряду.

У свою чергу фахівці відділу  з питань гігієни праці наголосили, що проходження медогляду своєчасно та в повному об’ємі є одним з основних чинників при  виявленні професійного захворювання на ранніх стадіях. Також розповіли яким чином та в які строки необхідно здійснювати заміри шкідливих факторів виробничого середовища (пил, шум, вібрація, мікроклімат, тощо) спеціалізованими лабораторіями.

Головні державні інспектори відділу  з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно правових актів у Львівській області ознайомили присутніх зі змінами у трудовому законодавстві, наголосили на актуальності питання дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці, надали консультації працівникам шахт щодо проблемних питань трудового законодавства та щодо відповідальності за порушення трудового законодавства.