На ВП «Шахта «Лісова» та ВП «Шахта «Великомостівська» відбулися засідання комісій з питань охорони праці

02 квітня 2018

29 березня у відокремлених підрозділах «Шахта «Лісова» та «Шахта «Великомостівська» Державного підприємства «Львіввугілля» відбулися засідання постійно-діючих комісій з питань охорони праці під головуванням перших керівників шахт. Також у заходах взяли участь інженерно-технічні працівники, представники вугільних профспілок та фахівці відділу нагляду у вугільній промисловості Головного управління Держпраці у Львівській області.

 Зокрема на ВП «Шахта «Лісова» головний державний інспектор відділу нагляду у вугільній промисловості Олександр Арямін нагадав присутнім про наближення Дня охорони праці, який традиційно відзначається 28 квітня. Відтак у період з 2  по 20 квітня  відбудеться огляд-конкурс для визначенням кращої служби охорони праці та кращої виробничої дільниці (бригади) по стану охорони прані на робочих місцях серед шахт та допоміжних підприємств ДП «Львіввугілля». Метою заходу є покращення стану охорони прані на вугільних підприємствах, розповсюдження позитивного досвіду роботи щодо створення безпечних і здорових умов праці, зниження рівня виробничого травматизму.

Водночас Олександр Арямін  поінформував  присутніх про перелік видів робіт підвищеної небезпеки, які виконуються та перелік машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, що експлуатуються (застосовуються) на підставі декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з охорони праці.

 На завершення Олександр Арямін наголосив, що 5 травня поточного року у ВП «Шахта «Лісова» ДП «Львіввугілля» закінчується термін дії спеціального дозволу на користування надрами та термін чинності акту про надання гірничого відводу з метою розробки родовища кам’яного вугілля. Тому, керівництву шахти необхідно вжити дієвих заходів щодо своєчасного отримання згідно з вимогами чинного законодавства вказаних дозвільних документів.

Водночас на ВП «Шахта «Великомостівська» головний державний інспектор відділу нагляду у вугільній промисловості Наталія Зла наголосила на необхідності безумовного виконання всіх заходів пожежної безпеки згідно вимог чинного законодавства. Вона зазначила, що у підземних  виробках і надшахтних спорудах мають використовуватися технологічні процеси, матеріали та обладнання, що забезпечують пожежобезпеку. При цьому вогневі роботи  в  підземних  виробках  і надшахтних спорудах мають виконуватися тільки  за  наявності  дозволу  територіального органу Держпраці, а також за умови дотримання заходів безпеки відповідно до нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки та вимог чинного законодавства. У всіх діючих гірничих виробках відповідно «Правил безпеки у вугільних шахтах» має бути прокладений  пожежно-зрошувальний  трубопровід, що забезпечує  необхідні  витрату  і  тиск  води для гасіння пожежі в будь-якому місці гірничих виробок шахти.

У свою чергу виконуючий обов’язки начальника дільниці вентиляції і техніки безпеки Олександр Бордуляк доповів про стан виконання заходів з дотримання пожежної безпеки на підприємстві, забезпечення засобами пожежогасіння відповідно до проекту протипожежного  захисту шахти.

 Завершилось засідання ПДК оглядом промислового майданчика шахти «Великомостівська» щодо укомплектування протипожежних щитів, забезпечення  дільниць вогнегасниками та іншим протипожежним інвентарем.