У Львівській обласній філармонії говорили про безпеку працівників та глядачів

30 березня 2018

27 березня у КЗ ЛОР «Львівська обласна філармонія» відбувся  семінар  за участю головних державних інспекторів ГУ Держпраці у Львівській області.

Головний державний інспектор Мар’яна Чубій розповіла про зміни до нормативно – правових актів з охорони праці та промислової безпеки, відповідальність за порушення законодавства України про охорону праці,  основні аспекти Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці».

Основну увагу інспектор зосередила на питанні на безпеки у концертних залах.

Так, зали для  глядачів  у  закладах  культури  повинні  бути комфортними   та   безпечними  для  перебування  в  них  глядачів. Евакуаційні проходи повинні забезпечувати безперешкодну  евакуацію глядачів у випадку пожежної або іншої небезпеки.

Для  захисту  працівників  від  надмірної  інсоляції  за природного освітлення слід  використовувати  сонцезахисні  жалюзі, штори тощо.

Двері  залу  для глядачів повинні бути двостулковими при ширині не менше 1,2 м та відчинятися в бік виходу із залу. У ложах допускаються одностулкові двері шириною не менше 0,8 м.

Підлога  залу  для  глядачів  повинна  бути рівною і без вибоїн.  При входах до залу із суміжних приміщень з  іншим  рівнем підлоги  в  проході  необхідно  улаштовувати  пандуси  з ухилом не більше 1:7.

Драпування на дверях  залу  для  глядачів,  лож  і  всіх приміщень  для глядачів підвішується на спеціальних пристроях так, щоб вони не заважали проходу й виходу глядачів.  Кріплення  штанг, кронштейнів,  карнизів для підвішування штор повинно бути міцним і регулярно перевірятися.

Зали  для  глядачів  повинні   мати   припливно-витяжну вентиляцію або систему кондиціювання повітря, встановлені згідно з вимогами  Санітарних  норм  мікроклімату   виробничих   приміщень, затверджених  постановою  головного  державного санітарного лікаря України від 01.12.99 N 42 ( va042282-99 ) (ДСН 3.3.6.042-99).

Режим роботи систем  вентиляції  повинен  забезпечувати комфортне перебування глядачів під час спектаклю або концерту.

У  залі  для  глядачів щодня необхідно проводити вологе прибирання.  У разі двох і більше спектаклів,  концертів у день  – обов’язково   після  кожного.  М’які  меблі,  драпування,  килими, доріжки і  м’яку  оббивку  бар’єрів  необхідно  очищати  від  пилу пилососами не рідше одного разу на тиждень.

Зали для глядачів,  у разі відсутності централізованого пиловидалення,  повинні обладнуватися штепсельними  розетками  для підключення електричних пилососів.

Підлога усіх приміщень повинна бути рівною, без вибоїн, без порогів у дверних прорізах.

Килимові  доріжки  повинні  міцно  прикріплюватися   до підлоги,  а  на  сходах  кріпитися  килимо-тримачами та відповідати вимогам пожежної безпеки за показниками токсичності, димоутворення та поширення полум’я.

Не   дозволяється   встановлювати  додаткові  приставні стільці у проходах залу для глядачів.

Усі види реклами,  портрети  акторів,  електроапаратура для підсвічування й інші предмети повинні бути надійно підвішені і закріплені.

Засклені прорізи в зовнішніх або внутрішніх стінах,  що починаються  від підлоги,  огороджуються декоративними гратами або спеціальними поручнями на висоті 0,8 м від підлоги.

Прибирання підлоги  вестибюля,  гардероба,  особливо  у весняний  та осінній періоди року,  після проходу глядачів до залу повинно бути вологим. Прибирання у фойє, кулуарах необхідно робити щодня, а у разі двох і більше спектаклів, концертів у день – після кожного.

Приміщення для глядачів  повинні  обставлятися  урнами, залитими на 1/3 водою

У свою чергу головний державний інспектор відділу експертизи умов праці Марта Латурняк ознайомила  з основними аспектами законодавства  з  проведення експертизи  умов праці, надання пільг та компенсацій за роботу в шкідливих умовах праці.

Головний державний інспектор відділу з питань гігієни  праці Святослав Гелетій  ознайомив присутніх з основними нормативно-правовими документами з діяльності відділу з питань гігієни праці, вимогами до організації проведення лабораторного контролю за умовами праці на робочих місцях працівників та  порядком проведення медичних оглядів працівників певних категорій у відповідності до вимог Наказу МОЗ України.