Роман Чернега доповів делегатам 107-ї сесії Міжнародної конференції праці про виконання Україною конвенцій Міжнародної організації праці про інспекцію праці

04 червня 2018

Голова Державної служби України з питань праці Роман Чернега у складі тристоронньої української делегації бере участь у 107-й сесії Міжнародної конференції праці, яка проходить у ці дні у м. Женеві.

Сьогодні, 1 червня, Роман Чернега доповів делегатам конференції про виконання Україною 81-ї і 129-ї конвенцій Міжнародної організації праці. Зокрема, Голова Держпраці зазначив, що Уряд України всебічно сприяє забезпеченню гідних умов праці для всіх працюючих чоловіків і жінок, що закріплено у зазначених конвенціях МОП про інспекцію праці, ратифікованих Україною у 2004 році. Зобов’язання України виконувати положення конвенцій також підтверджено в Угоді про асоціацію між Європейським Союзом та Україною й Угоді про вільну торгівлю між Україною та Канадою.

Насамперед Урядом було прийнято постанову, що набрала чинності з 16 травня 2017 року, якою затверджено нову процедуру здійснення державного нагляду за дотриманням законодавства про працю, принципово змінено підходи до організації та виконання функцій інспекції праці. Скасовано мораторій на інспекційні відвідування суб’єктів господарювання з питань праці. Триває інтенсивна робота щодо адаптації національного законодавства з питань безпеки, гігієни праці та трудових відносин до міжнародних стандартів, вдосконалення системи управління охороною праці на підприємствах на основі кращих світових практик та щодо підготовки кваліфікованих кадрів інспекції праці.

Також Роман Чернега відзначив позитивні результати загальнонаціональної кампанії з подолання незадекларованої праці.